FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there is 0 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests :: 1 Bot

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

June 2018

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar


  MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Share
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by AI_CUNI_ATJE on 22.03.08 13:30

  Maske me portokall dhe mjalte

  Eshte ideale per te krijuar nje efekt energjidhenes ne lekure.Kjo maske pergatitet shume shpejt. Ne te vertet, mjafton te lyheni fytyren me 3 luge mjalte, duke evituar zonat rreth syve,dhe pastaj te shperndani mbi te lekuren e portokallit (kjo e grire). Lereni rreth 10 min.
  Mjalti ndihmon per te stabilizuar hidratimin e qelizave dhe portokalli e ushqen ate me vitaminen C.
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by AI_CUNI_ATJE on 22.03.08 13:31

  Per te zhdukur rrudhat:

  Perzieni nje te verdhe veze, 1 luge kos dhe 1 luge mjalte derisa te perfitoni nje krem te bute. Shperndaheni neper fytyre dhe ne qafe dhe lereni te veproje per 15 min.

  Zieni 2 karrota,shtypini derisa te behet nje pure e dendur dhe shperndaheni akoma te ngrohte ne lekure. Pas 15 min shpelajeni fytytren me uje te vaket.
  avatar
  moon_girl
  antar ideal
  antar ideal

  Female
  Number of posts : 1935
  Age : 25
  Location : 1-b
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-25

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by moon_girl on 30.03.08 10:16

  LANI CDO MENGJES DREKE DHE DARKE FYTYREN ME UJE TE NGROHTE.PASTAJ LYEJENI ME KREM PER FYTYREN DHE KAQ ISHTE.NESE KENI PRABLEME TE TJERA ME AKNE NUK DI CTJY THEM.
  avatar
  jeta
  antar i thjeshte
  antar i thjeshte

  Female
  Number of posts : 167
  Age : 27
  Location : ELBASAN
  Job/hobbies : motorra,not..
  Humor : nothing
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-05-03

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by jeta on 04.05.08 17:52

  ekspert ne kete fushe ju eeeeeee
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by piccola_stella on 14.05.08 19:53

  po per nje lekure delikate...?
  avatar
  adrese.pa.emer
  antar fillestar
  antar fillestar

  Female
  Number of posts : 31
  Age : 28
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by adrese.pa.emer on 15.05.08 2:37

  per nje lekure delikate perdor domate....

  Eternal_Light
  antar kontribues
  antar kontribues

  Female
  Number of posts : 407
  Age : 28
  Location : ktuja
  Job/hobbies : music
  Humor : pertok
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-06-16

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by Eternal_Light on 18.06.08 18:37

  AI_CUNI_ATJE wrote:Maske me portokall dhe mjalte

  Eshte ideale per te krijuar nje efekt energjidhenes ne lekure.Kjo maske pergatitet shume shpejt. Ne te vertet, mjafton te lyheni fytyren me 3 luge mjalte, duke evituar zonat rreth syve,dhe pastaj te shperndani mbi te lekuren e portokallit (kjo e grire). Lereni rreth 10 min.
  Mjalti ndihmon per te stabilizuar hidratimin e qelizave dhe portokalli e ushqen ate me vitaminen C.

  Rrofsh shoku po un ca si kam be ksaj fytyres sime,kam perdor lloj lloj maskash, dhe lloj lloj kremrash po fytyra ime prap e yndyrshme mbetet dhe pucrat jan gjithmon nji problem per mu !
  Kam qeq dore nga te gjitha se sdi cate bej me Neutral
  avatar
  A.N.I.
  antar i thjeshte
  antar i thjeshte

  Female
  Number of posts : 115
  Age : 26
  Location : U.S.A.: Connecticut
  Job/hobbies : hanging around
  Humor : :P
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-07-03

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by A.N.I. on 03.07.08 17:42

  Eternal_Light wrote:
  AI_CUNI_ATJE wrote:Maske me portokall dhe mjalte

  Eshte ideale per te krijuar nje efekt energjidhenes ne lekure.Kjo maske pergatitet shume shpejt. Ne te vertet, mjafton te lyheni fytyren me 3 luge mjalte, duke evituar zonat rreth syve,dhe pastaj te shperndani mbi te lekuren e portokallit (kjo e grire). Lereni rreth 10 min.
  Mjalti ndihmon per te stabilizuar hidratimin e qelizave dhe portokalli e ushqen ate me vitaminen C.

  Rrofsh shoku po un ca si kam be ksaj fytyres sime,kam perdor lloj lloj maskash, dhe lloj lloj kremrash po fytyra ime prap e yndyrshme mbetet dhe pucrat jan gjithmon nji problem per mu !
  Kam qeq dore nga te gjitha se sdi cate bej me Neutral
  eh,nuk ke cfar ti besh,pucrat jan gjithmone problem per moshen tone,dhe ska asgje qe ti heqi,dhe kremrat qe perdoren vetem sa i mbulojne pak
  nje maske qe e bej shpesh eshte: nje luge mjalte,dhe nje te verdhe veze.perzjeini deri sa te behen nje mase,dhe mbajini 15 minuta ne fytyre,..i jep shkelqim dhe pastron poret e fytyres.edhe dicka : me ka thene nje indjane ktu nje metode te mire per te mbajtur fytyren te paster dhe pakeson pucrat: lyeje fytyren me cdo frut qe ke ne dore,banane,pjeshke,etj,cdo frut ben mire,mbaje 15 minuta,dhe pastaj shplaje fytyren.po ta besh shume shpesh ne nje kohe shume te shkurter fytyra te pastrohet shuuuume..kjo eshte e provuar...
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by piccola_stella on 08.11.08 22:02

  adrese.pa.emer wrote:per nje lekure delikate perdor domate....  .....................hahah....................

  Sponsored content

  Re: MASKA TE THJESHTA PER FYTYREN...

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 25.06.18 20:31