FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests :: 1 Bot

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

June 2018

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar


  B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Share
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:52

  Ēobani dhe vajza.
  Nji ēoban me bagti ishte afėr nji prronit. Po binte shi pa masė. Mbas nji farė kohe prroni po fillon m'u shtu e me u shtu, kur ēobani po ndin nji za, "u mbyta, u mbyta..." Vrapon bariu nė drejtim tė zanit kur shef nji vajzė qė kishte mbet nė prrua, e ndimon atė dhe mbas pak vajza i thotė atij se si mund t'ia shpėrblente, pasi i shpetoi jetėn. Bariu i thotė se nuk do asgja. Atėherė vajza fillon me u zhvesh e me u zhveshė. Kur shkon tek mbathjet vajza i thotė bariut: edhe i to kanė mbetė, dhe fillon me i heqė edhe ato, por bariu shumė zemėr gjanė e ndėrpret duke i thėnė: a din ēa, mos i heq fare se me bijnė tė mėdhaja...
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:53

  Nexhoja nė fabrikė tė cigareve.
  Kishte ardhė Nexhoja ne fabrikė tė cigareve me taku nji shok tė vetin, mirėpo roja nuk po e lente me hi brenda. Shoku i tij nuk po dilte me e taku kėshtu qė nexhoja don me hi me forcė. Roja e kap pėr kėmishe, dhe i mbet nji copė e kėmishės nė dorė. Roja e shef Nexhon tė nevrikosun dhe tė heshtun. Pas pak, roja i thotė Nexhos:
  - Po mė vjen keq pėr kėmishėn, ishte e bukur!...
  Nexhoja: - Eeeeeeeedhe coooooopė e fortė... E ar a ban me kalu tesh?...
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:53

  Vajza me ēorapė bakllave.
  Do djem, po gacmoshin nji vajzė, e cila kishte veshė ēorape me kallėp bakllave. Por kjo ishte e pėrditshme. Fjalėt ishin: 'ēdo tė hamė sonte bakllavė!...'
  Mirėpo vajza u mėrzit pėr ēdo ditė, i njėjti avaz. Njė ditė kur djemtė po i thoshin 'ēdo tė hamė sonte bakllavė', ajo kthehet e u thotė:
  - Po mire mor ēuna vetem tek bakllava ju rri mendja?
  Djemtė: - Po.
  Vajza: - Ēfarė budadhenjsh?
  Djemtė: - Pse?...
  Vajza: - Se po tė ngjiteni ma nalt do hanit kadaif...
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:55

  Hajduti dhe plaka.
  Nji hajdut kishte hy me vjedhė kumbulla, mirėpo pa mbaru mirė mbushjen e gjinit, del nji plakė e i thotė:
  - Ulu poshtė mor qafir, se po ta thėrras policinė...
  Mirėpo hajdutit nuk i pėlqejnė fjalėt e plakės dhe ia kthen:
  - O plakė, a po hyn brenda, a po ta baj?...
  Plaka e ndigjon dhe hyn brenda. Kur hajduti mbush gjinin me kumbulla, ulet poshtė dhe ikėn. Plaka e shef hajnin tuj ikė e bahet me nerva. Del jashtė e i thotė:
  - I poshtėm! ti keke edhe hajn edhe rrenacak...
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:55

  Gjahtari i fundit
  N'andje heret, nė nji klub gjahtarsh ishin mledhė nji grup shokėsh, dihet gjahtarė, dhe po thoshin historitė e tyne qė u kishin ndodhur gjatė natės. Fillojnė tuj tregu historitė me rradhė, kur vjen rradha e tė fundit ēa me ju diftu mor shokė, nuk mė ka ndodhė ndoj herė si mbramė. Shokėt: "pa he mor, ēa te ka ndodh?" Gjahtari po mė kalon para kamve nji lepur nja dhjetė a dymbėdhjetė kilesh edhe po ndalet nė nji kaēube. Avash-avash e marr ne shenjė dhe e qėlloj bam!... - lepuri me kambė pėrpjetė. Nė kėtė kohė vjen kamarierja me marrė porositė dhe ikė prapė. Gjahtari thotė: "ku e lamė?" Shoku: "me kambė pėrpjetė..." Gjahtari vazhdon "e t'ja bana nja dy-tri herė..."
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:55

  Dhėndėrri dhe nusja
  Nė disa fshatra tė jugut, kur bahen dasma kane disa kange me ngacmime. Nji prej tyre - nga ana e dhėndėrrit; nuse o nuse o, a e ke pa llozin e portės o nuse o nuse o...
  Nga ana e nuses jane me te shkathėt: dhėndėrr o dhėndėrr o, a e ke pa pusin e shpellės o dhėndėrr o dhėndėrr o...
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:56

  Tre djemtė
  Tre djem ishin tuj u ngatėrru me njeni-tjetrin e tuj i thanė njeni-tjetrit s'ke m'u rrit ma, ke me metė i shkurtun, etj. Kur mas pak kohe, i madhi prej ture thotė: unė kam m'u rrit ma shum se ju, i dyti pyet: pse? I madhi: se gjyshi jem asht i gjate sa kalaja. I dyti: oh une kam m'u rrit ma shume se ti. I vogli: e pse ke me rrit ma shum se ai? Ai i dyti: se gjyshi jem asht kaq i gjate sa prek ret me dorė. I vogli pyet: kur gjyshi jot ka prekė retė, si ishin tė forta apo tė buta? I dyti ia kthen: tė buta. I vogli: he, ai pra ka kap topet e gjyshit tem!
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:57

  Njė fshatar shikon se njė shofer i kish prishur gardhin e arės me makinėn e tij . E takon shoferin dhe i thotė : Do ti thyej xhamat e makinės , mė ke prishur gardhin - O xhaxha , kij mėndjen ore se e kam blerė 8 milion ! Nuk dua tė dij fare , nuk e ke blerė 500 mijė lekė ...!?
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:57

  Tre persona arrijnė tek stacioni i trenit por treni ish nisur .Vrapojnė dhe dy tė parėt arrijnė tė hipin nė ecje e sipėr ,ndėrsa i treti nuk arrin tė hipė por fillon tė qeshė me tė madhe .I thotė njė kalimtar: Mė falni por Ju nuk duhet tė qeshni se nuk arritėt tė hipni nė tren ndėrsa shokėt po .E si tė mos qesh kur ai qė duhet tė hipte nė tren jam unė ,se ato tė dy vetėm sa do tė mė pėrcillnin Mua .
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:58

  Dy tė sėmurė psikik nė spital dėgjojnė zhurmėn e njerėzve qė po bėnin miting nė rrugė dhe vendosin qė edhe ato tė bėjnė miting .Vihen nė radhė njėri pas tjetrit dhe vazhdojnė tė sillen nėpėr dhomė,papritur ai qė ish mbrapa i gjuan me shuplakė tjetrit .Ai kthehet dhe e pyet :Kush gjuajti?Ec or byrazer se nuk e mer vesh kush, miting hesapi.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:58

  U jep mėsuesi njė temė hartimi nxėnėsve, Cfar do tė bėje po tė ishe udhėheqės? Tė gjithė po shkruanin vetėm njėri jo.Ti pse nuk shkruan e pyeti mėsuesi?Po pres tė mė vijė sekretarja.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:59

  Njė person hipėn nė urban dhe po pinte cigare,i vjen fatorinoja dhe i thotė: More shok po a nuk e shihni tabelėn qė thotė:Shok qytetar mos pini duhan. E shoh mi e shoh po ajo nuk thotė pėr mua se unė jom katunar.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:59

  dy cuna shikojne perpara tyre se ishin nja dy goca shume te bukur.u afrohen dhe njeri e ngacmon me fjale nje goce nga ato por nuk ja shikote fytyren kur kthehet me fytyre ajo goca,ky cuni e shef por sishte gje ajo dmth jo shum e mire ne syrrat i thot ky cuni mbylle pak ate goj o shpirt se me ate goje qe ke do na hash dhe ajo i htot NUK E HAJ MISHIN E GOMARIT
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:00

  andej nga vitet 60 njeri do martohej dhe ithot te emes shko me blej 33 metra cop per brek te kishe brek asaj kohe ishte gje emadhe e ema blen33 metra cop 1 meter eben brek ndersa tjtren eqon ne shpi djali vesh breket dhe shkon me mar nuse ishte rrug e ghat dhe djali nolon per nevoja personale dhe ihec breket se mos yi beje pis ivar me nje pem maron pun dh ngren pantollonat dhe iken harron breket ne pem kur shkon te shtepija enuses hap zinxhirn qe ti dukeshin breket dhe futet brenda e ema e nuses po eshifte i thot ky qar ke se shef kam edhe 32 metra te shpija
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:00

  ishte nje shqiptar dhe nje gjerman.ne ne gjermani i thote gjermani shqiptarit kemi industri te madhe , ja si p.sh ne futim thote derin ne fabrike dhe nxjwrim sallam.po juve? ne i thote shqiptari ne futim sallamin dhe nxjerim derri.pra jemi me te perparuar.........................
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:01

  Na ishte njėherė njė djalosh. Ai takon njė plak tė moshuar udhės dhe plaku i thotė: Djalosh, si e ke emrin? Djaloshi pa u menduar ia kthen: emrin e kam si tė babait tim! Atėherė plaku me padurim pyet pėrsėri: po si e ka babi yt emrin? Djaloshi qeshet dhe thotė: ashtu si emrin im!
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:02

  Ishin nje here te cmendurit dhe vendosen qe te hidheshin nga tarraca e spitalit.Mirepo duhet te gjenin nje menyre qe te mos vriteshin.Si perfundim ata vendosin qe ta lyejne sheshin poshte me blu, d.m.th te ishte det.Hidhet i pari-vdes, i dyti-vdes , i treti po ashtu.........vete i katerti dhe i thote shokeve:"O cuna mos u hidhni ketu se ka shkembinj....!!
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:02

  kane qene dy shoke dhe teksa po bisedonin i pane dy gra shume te bukura ne anen tjeter te trotuarit dhe njeri i tha tjetrit: "hej po e njifka gruaja ime dashnoren time a?". e me pas i thote tjetri "aiii, ma more fjalen prej goje".
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:03

  kur kam qene ushtarme kujtohet qe komandanti na thosh qe te mos luanim me arme.mirepo nje dite nje ushtar nga fierime drejton armen.dhe une ithem ;a e di ti qe nuk luhet me bajonete/ai me pergjigjet me nji kenge luan luan me mua luan ti me ndjenjat e tua dhe une ipergjigjem dhe ithem; ofierak omendje lehte nuk luhet me bajonete
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:03

  Ne nje shtepi fatura e telefonit vinte 500 mi lek I zoti shtepis pyet gruan si ka mundes dhe vendosin ce te vendosin nje kamer pas ca ditesh shohin papagllin ce po fliste me numrat ce njerezit e shtepis flisnin dhe vendosen ce papagallin ta krycezojn pastaj papaglli shikon nga ana tjeter e murit shikon gjezukrishtin dhe e pyet sa kohe ke ketu ai i pergjigjet 100 e ca shekuj ooo ne te p....s ca i paske ber telfonit
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:04

  mblidhen te gjite kafshet e pyllit per te diskutuar mbi platformen e ures se pyllit,lepuri thoshte ta bejme prej druri,elefanti thoshte ta bejme prej guri se meqe ishte i rende mund ta dhembte,nderhyn gomari dhe thote,mire prej guri dhe prej druri u kuptua po ta marr vesh une uren do ta beni prej se gjeri apo prej se gjati?
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:04

  1 gruaje i iku burri ne kurbet dhe para se te ikte i dha grus 1 fallco qe mos shkonte me te tjere. Pas ca kohesh ajo e mori dhe po i ndronte baterit ngaqe ishin konsumuar dhe kur i vuri te rejat ai i ra nga dora dhe po rrotullohej neper shpi.Na moj nuse i tha vjerri kape se po na i hyn te gjithve me rradh ky........
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:04

  shkone mario ne pazar per t bler kerrminj po gruja i thote te mos vonohet nese shkon i blen kerrminjte dhe po kthehesh ne shtepi po sheh nje shoke te vjeter dhe shoku e ftone te pij nje birre nese pine 1 e 2 e3 behet vone 12te e nates dhe kthehet ne shtpi dhe hape deren me ngadale gruaja e degjone dhe ngrihet te shoh sapo mario sheh gruan merr kerrminjte dhe i hedhe per toke dhe thote hajde se dhe pake arrijtem ne shtepi
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:05

  nje njeri po i binte boris ne rrug dhe njeri po i thot qfar po ben ia kthe ai me duhet ti bjer4 boris qe ti ndihmoj policis se qenkan te fikur semaforet po ti ke bllokur vet i thot kalimtari ai ia ktheu e kam bere per te mir te gjithve
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 18:05

  ishin 3 shoke ishin bere tape fare mezi rrinin ne kembe, dhe na ulen ne nje lokal... pasi i dhane porosine kamarjerit,njeri nxjerr cel dhe i shkruan nje sms te dashures. dhe vazhdon te shkruaje: o e dashura ime , o ylli im, dhe pastaj thote: mos e shkruajta keq. ne ate cast i thote njeri nga shoket: ma jep mua ta shkruaj se e kam shkrimin me te mire se tendin....

  Sponsored content

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 24.06.18 11:52