FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest :: 1 Bot

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

April 2018

MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar


  B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Share
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by AI_CUNI_ATJE on 10.04.08 16:01

  Fshatari

  Nje fshatar shkoi per here te pare ne jeten e tij ne Rome ; per te vizituar Sallonin e bujqesise. Ne kohen e drekes , afrohet tek nje vend ku shiteshin panine. - A deshironi nje hot-dog ?-- e pyet shitesi . - Po -- pergjigjet fshatari . Kur e merr paninen e pyet shitesin: - Si perkthehet << hot-dog>> ? .Qen i nxehte --i thote ai . Fshatari shikon me fytyre te prishur , sanduicin e gjate e te skuqur midis fetave te bukes e i thote shitesit - Po ti nuk gjete ndonje pjese tjeter te qenit , po me dhe kete ?!...
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by AI_CUNI_ATJE on 10.04.08 16:01

  Ne koktej

  Gjate nje koktej nje editori qe nuk dinte gje tjeter vec punes , i prezantohet nje vajze e re me dy gjinj te medhenj te mrekullueshem , dhe me pas nena e kesaj krijese joshese te ciles ai i thote :- Jam shume i lumtur , qe u njoha me autorin e ketyre dy volumeve te mrekullueshme
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by AI_CUNI_ATJE on 10.04.08 16:02

  Mengjes

  Tamam ne oren per te shkur ne shkolle , nje djal tekanjoz po sillej verdalle neper shtepi . -Cfare po ben ? --e pyet mamaja - Po kerkoj canten mama! - Merre ja ku e ke .- Te lutem mama lerme te kerkoj dhe pak !
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by AI_CUNI_ATJE on 10.04.08 16:03

  Anija

  Nje anije skoceze po mbytej - Cfare fati !-- tha nje grua -Ne po mbytemi ti thua fat --ia priti i shoqi - Epo po te ishte per ty , do ti kishe prere biletat vajtje -ardhje !
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by AI_CUNI_ATJE on 10.04.08 16:04

  Perdja

  Nje zonje jo shume e re por shume terheqese i tha nje burrit :- I dashur tani qe u transferuam ne kete apartament te ri duhet patjeter ti veme perde dritares se banjos perndryshe fqinjet do te me shohin kur te zhvishem lakuriq !- Mos u shqeteso -- i tha burri koprac --pasi te kene pare nje here do te jene ata qe do ti vendosin perde dritareve te tyre !
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:50

  Ishin 3 shoke qe po prisnin para portes se parajses per te marre gjykimin e perjetshem.
  Shkon i pari dhe zoti e pyet se cfare kish bere ne jeten tokesore .
  -Kam qene i ndershem, i varfer, nuk kam vjedhur, nuk kam vrare, nuk e kam tradhetuar gruan...........
  - Mire , pra , i thote zoti- po te jap nje Ferrari si shperblim- qe te jetosh i lumtur neper labirintet e parajses.
  -Shkon i dyti, dhe ky u rrefye se kish tradhetuar vetem nje here gruan--, dhe zoti i jep nje skuter.
  -Shkon i treti dhe ky i thote qe kish mekatuar pak nga te gjitha,-- dhe zoti i jep nje motociklete disi te rende, por ne vend ta niste nepermjet benzines do ta pedalonte me kembe.

  Duke udhetuar ne parajse, ne nje semafor, shikon shoket e tij te ndaluar para nje semafori ku kishin bllokuar trafikun.
  Shoku me Ferrari ishte mbyllur ne makine , qante , dhe s donte te ikte qe andej.
  Nga qe nuk e kuptonte arsyen e loteve te tij pyet shokun tjeter.
  Shoku i dyte i tha se ai kish pare gruan e vet qe pedalonte, para semaforit, nje motociklete te rende , si ajo qe niste ai.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:50

  I sėmuri mental shkon te psikiatri.
  Doktori pėr t`u bindur se sa ėshė i sėmurė, i thotė:
  -A mund ta mbushėsh me ujė njė kazan qė nuk ka fund?
  -Po doktor, por tė shoh si e mbush ti gjysmėn,
  pastaj unė e mbushi gjysmėn tjetėr.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:54

  -Doktor- i drejtohet tetėdhjetėvjeqari mjekut-
  gruaja ime qė ėshtė 60 vjet mė e re po lind, po bėhem baba.
  Doktori duke ia rrahur krahėt i thotė:
  -Kishte dalė gjuetari pėr gjah. Kur i del pėrpara arusha, gjuetari
  ia drejton ēadrėn qė e kishte marrė gabimisht nė vend tė pushkės
  dhe e vret arushėn nė vend.
  -Nuk bėhet tha plaku, aty me siguri ka qenė ndonjė gjuetar tjetėr
  tė cilin ky nuk e ka pa.
  -Ashtu ėshtė mixhok, ashtu ėshtė, tė lumtė, e gjete.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:55

  Dy shokė ngjiten shkallėve tė pafund tė njė rrokaqielli.
  Diku, takojnė njė grua shtatzėnė duke zbritur. E pyesin:
  Edhe sa ka?
  -Edhe tre muaj, po, -u pėrgjigj ajo.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:56

  Tregtari, njė ēuni qė po rrinte nė shkallė tė hyrjes:
  -Ēuni a e ke mamin nė shtėpi?
  -Po.Nė shtėpi ėshtė.
  Ai i bie e i bie ziles sė njė banese aty afėr, por nuk lajmėrohet askush.
  -Pse mė rren ēun?
  -Jo, unė nuk po tė rrej, po kjo nuk ėshtė banesa ime
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:57

  Lavdėrohen gjermani e boshnjaku pėr teknikėn.
  Gjermani: Ma jepni pak llamarinė, ua bėj anijen.
  Boshnjaku: Ma jepni pak gruan, ua bėj ekuipazhin anijes.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:58

  Nje Shqiptar dhe nje grek po udhetonin bashk me nje

  avion po pa e njohur njeri tjetrin.avioni prishet dhe

  bjen ne ulje emergjence ne nje ishull te panjohur.

  Shqiptari gjen nje lum dhe vete te pij uje,po sa afrohet

  shikon shum kafsh te ngordhura aty afer,ngaqe kishin pir uj te lumi,

  sepse lumi ishte i helmuar.

  grekun e kishte mar nje etje e madhe dhe sa gjen lumin ulet

  te pij,por e shikon shqiptari dhe i thot mos pij uj aty se eshte i helmuar.

  greku kthen koken i trembur dhe thot:i am greek dont understan you-

  (ja grek s'te kuptoj)i thot Shqiptari: drink it slowly, its cold

  (pije avash se osht i ftoht).
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:59

  Lavdėrohen gjermani e boshnjaku pėr teknikėn.
  Gjermani: Ma jepni pak llamarinė, ua bėj anijen.
  Boshnjaku: Ma jepni pak gruan, ua bėj ekuipazhin anijes.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 21:59

  Nje dite kryministri i KS-Hashim Thaqi po priste nje delegacion nga Kina,

  dhe me te zbritur ne airoport Kinezet ja priten.

  - Mister Taqi,Mister Taqi.....

  -Ta qi e ta ********* une ty............"ja pret Taqi"
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:00

  Djali:- o goce a ka vend bosh aty te zemra

  jote qe te ulem un i'ēik???

  Vajza:- jo ore idjot nuk ka!!!

  Djali:- mir ska gjo se rri n'kom!!!
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:00

  Ishte nje here nje idehur edhe ishte duke pare
  nje ndeshje ne nje bar.Po ishte ber tull fare.
  Deri aty ku nuk mban me.
  Ishte ndeshje e kampionatit italian.Edhe komentatori 1 e 2:
  -Fuori xhoko-thoshte.
  Edhe para se te ikte ky tapa thote:
  -Bobo sa lojtar i mire qe qenka ky fuori
  xhoko mer...
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:01

  Nje djale me emrin Taqke,pelqente nje vajze,dhe vendos tapropozoje.

  I del para dhe fillon ti flase por pa u prezantuar.Vajza

  e degjon dhe pas ca minutash i thote:

  -Po mire ti po flet kaq bukur,po emrin nuk me the.

  Dhe ky tani qe hiqet si i zgjuar i thote:

  -MY NAME IS TAQI.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:02

  ishte nje shqiptar qe jetonte ne itali dhe donte te

  tallej me italianet.ēdo italian qe kalonte e pyeste:

  -scusa sai dirmi dove la via "vari k....?te gjithe

  ngrinin supet.nje dite takon nje shqiptar dhe e pyet:scusa sai dirmi dove la

  via"vari k...."

  Dhe Shqiptari i pergjigjet:si lo so vai drito,torna sinistro.e poi a destra

  -vai ne p... te sateme-pergjigjet shqiptari
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:02

  2 POLICE TE DEHUR PO ECNIN NEPER SHINAT E TRENIT

  NE MES TE NATES.

  NJERI E PYETI TJETRIN:

  -PO KUR DO MBAROJNE KETO SHKALLET?

  -MOS U MERZIT,-i tha ai,- se

  PO VJEN ASHENSORI!
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:02

  Nė orėn e matematikės troket njė fėmijė.
  Zotri arsimtar, ka ardhė njė lypės, ėshtė nė korridor.
  -Mirė, mos e lėsho duarthatė jepja nja dy detyra tė gjeometrisė.
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:03

  Babi, mėsuesja sot mė ka lavdėruar nė klasė.
  Na tha ju tė gjithė jeni gomarė, kurse ti Beni je mė i madhi.
  ...
  Pėrse Gimi nė mbledhjen e prindėrve e solle gjyshin?
  Paj zotri mėsues nė shtėpinė tonė gjyshi ėshtė mė sė keqi me veshėt.
  ...
  Mėsuesja:
  Ata qė i kam pyetur, mund tė flejnė tash.
  A bėn ta fikim dritėn, mėsuese?
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:03

  Mėsuesja:
  Nė Kroaci harxhohet njė tonelatė letėr toaleti pėr kokė banori.
  Njė ēun ngriti dorė:
  Urdhėro, ēuni, ēka nuk e ke tė qartė?
  Mėsuese, pėrse pėr kokė, kur dihet pse pėrdoret letra e toaletit?
  ...
  Shoku –shokut:
  Hė ēka shkrove nė hartim?
  Asgjė, e dorėzova letrėn e zbrazėt.
  Aiii, sa keq-iu pėrgjigj i dyti.
  Edhe unė e dorėzova tė zbrazėt, mėsuesja
  mendon se kam kopjuar prej teje
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 29
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Gjak_Verdheblu on 13.04.08 22:03

  Nje ēift te pasur dhe te sapomartuar vendosen te iknin me pushime per nje muaj ne nje ishull te larget. Ata lane ne shtepi papagallin e tyre deri ne kthim.

  Me tu larguar ēifti, papagalli mer telefonin e shtepise dhe ja kercet telefonata te pafundme.
  Vjen koha kur ēifti kthehet dhe te nesermen vjen dhe fatura e telefonit qe ishte nej shifer shume e larte, ata u acaruan me papagallin aq fort sa vendosen qe ta gozhdonin ne mur me krahe e kembe te hapura per 30 dite.
  Kur cifti largohet nga shtepia ky papagalli i varur ne mur, ne faqen tjeter te murut shef Jezu Krishin te varur ne kryq, dhe e pyet : Sa kohe ke qe jeni ashtu i varur?
  Ai i pergjigjet 2000 vjet. Apo po po sa ja paske q... nanen tuj fole ne telefon ti.

  Persh. te gjitheve por e shkruar sikur e humb ate bukurine.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 28
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:51

  Shkon burri ne shtepi dhe i thote gruas:
  - E dashur kam nje lajm te mire dhe nje te keq cilin te te them perpara?
  -Ke te duash ,- thote gruaja
  Burri me buze ne gaz thote
  - Sot vjen mamaja ime per darke
  Gruaja:
  -Po lajmi mire cili eshte?
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 28
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:52

  Kush dreqin hyp atje nalt!
  Njė ēift po dilte nė qytet. Rrugė e gjatė, nxehtė i madh, para tyre ndodhet njė pemė dhe ata bashkė vendosin m'u ul nėn tė. Pas njė farė kohe gruaja ēon kryet lart me pa, kur shef dy zogj sqep mė sqep dhe i thotė tė shoqit:
  - Mor burrė ēa janė ka bajnė njata zogj atje lart?
  - I shoqi: janė ka puthen.
  - Gruaja: po pse nuk me puth edhe ti mua?
  - Burri ia kthen: po kush dreqin hyp atje nalt.

  Sponsored content

  Re: B-A-R-C-A-L-E-T-A

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 27.04.18 7:23