FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest :: 1 Bot

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

June 2018

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar


  Poezi Per Kombin Ton Te "Dashur" Grek

  Share
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 30
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Poezi Per Kombin Ton Te "Dashur" Grek

  Post by Gjak_Verdheblu on 27.06.08 16:25

  CJAN ATA NE ATE BREG
  UBUBUJA QEKAN GREK
  KUJDES CUNA MOS JU KAPIN
  SE PASTAJ JU RRUAJ TRAPIN

  RA NJE SHI VENDIN E LAU
  CPATI GREKU QE NA SHAU
  KERKON TE NA ULI PJACEN
  GREK O GREK TE Q*FSHA RRACEN

  MU TE KRYQI KU U LUTE
  PANDEHE SE NA E FUTE
  O HALEJA I HALESE
  I PATURP E I PA BESE

  CA USHTARE KUR PO KENDONIN
  NE ORGAZEM PO KALONIN
  SHANIN TURQ EDHE SHIPTAR
  SDI PSE NDIHESHIN KRENAR?!

  DHE I DONIN ZORRET TONA
  PER OSHKURE PER NALLONA
  PSE KESHTU O CIPEPLASUR
  SHUM URREJTJE PASKE PASUR

  ME NGADAL E ME AVASH
  SA TE BEHET KECI DASH
  JE I LUTUR TE NA HASH
  CA PRODHON ZORRA E TRASH

  O SURRATI MENALLONA
  NUK I NXERR DOT ZORRET TONA
  NDAJ RRI URTE NE ATE PRAK
  SE KA BERE CECUA BICAK

  PO NEVE JEMI KETU
  ME TE VJETER DHE NGA JU
  DHE SE CAJME TRAPIN HIC
  KUR NA SHAN NJE PALO PIC

  GREK O GREK O KRYE HORR
  E NDJEN VETEN SUPERIOR
  KE HARRUAR HISTORINE
  VANGJEL ZHAPEN DHE ALINE

  KISHTE ZHAPA NE OBORR
  NJEMIJE GREKER SHERBETOR
  KISH ALIU NE JANINE
  FRONIN DHE VASILIQINE

  KAPEDANET SHQIPETARE
  ME FLORI DYFEKUN LARE
  VEC ME KENGET E DYFEKUT
  PAVARESINE I SOLLEN GREKUT

  LIH OR LIH DUKE KENDUAR
  POR HISTORIA ESHTE SHKRUAR
  VULE E BARDHE MBI TE ZEZE
  QE NGA VJOSA NE PREVEZE

  SE NE JEMI KETU
  ME TE VJETER DHE NGA JU
  NDAJ MO LINI,HINGELLINI
  SE CA BORXHE NA I KINI

  HISTORIA E VERTETE
  S'ESHTE VETEM DHJETE VJET
  QE ERDHEM ATY TE JU
  SE CA HALLE KISH KETU

  PO HALLET TONA DO TE TRETEN
  VEC KUJTIME DO TE MBETEN
  PO DHE NE,O GREK DIKUR
  TE DHAME BUKE E TE DHAM GRURE

  NDRYSHE FLET E NDRYSHE BEN
  KALI TROJES U BE QEN
  QEN-ZAGAR PERJASHTA DHEMBET
  TE HA E TE NDUK NGA KEMBET

  VETE NA NGAVE NUK TE NGAME
  PISLLEKUN TE GJITHE E PAME
  TE PERGJIGJEM O ANDART
  ME MOREDHE TE BARABARTE

  PROVOJE MORE HALE
  NDAC ME TURKUN NDAC ME NE
  PROVOJE,O BIR PUTANE
  TE LESH BREKET KESAJ ANE

  MOS HARRO O HORRI HORRIT
  DRUNIN E 4 SHTATORIT
  JU Q*ME E PRAPE SU NGOPET
  PERPARA JU VUME SI LOPET!

  NE VERTETE JEMI TE GURTE
  PO NUK JEMI AQ TE URTE
  DO ME TE SHAJME,O MAVIE
  EDHE ME LIBER SHTEPIE

  MORALI YT S'MUND TE NGJALLET
  KUR ME KENGE ANDARTI TALLET
  ME TURKUN E SHQIPERISE
  QE TE MUNDIM ME PESHTYME

  SE NE JEMI TE SPROVUAR
  HISTORIA NA KA SHKRUAR
  KUR S'KISHIM BUKE MORE MUT
  HANIM ZJARR EDHE BARUT

  NA NGAVE NDAJ TE NGAME
  KESHTU DITEM KESHTU THAME
  GREK-USHTAR KOKEGORRICE
  EC NA PUTH NE PRAPANICE

  GREK-USHTAR KOKETHUMBI
  FJALA VRET ME SHUM SE PLUMBI
  SERISH RESTON DO TA MARESH
  PO KJO S'ESHTE NJE PUNE USHTARESH...

  C'JANE ATA QE SHKOJNE LART
  O-BO-BO C'QEKAN ANDART
  I JANE SULUR SHQIPETARIT
  QE TI HANE MAJEN E K*RIT

  NE O GREK E THAME TONEN
  MER TA Q*FTE KINA NONEN
  KRUHU ME DJEMT E SHQIPERISE
  PO S'TI Q*M GJITH ROPT E SHPISE
  avatar
  Elboy814
  super-administrator
  super-administrator

  Male
  Number of posts : 1069
  Age : 28
  Location : everywhere
  Job/hobbies : administrator
  Humor : joke
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-18

  Re: Poezi Per Kombin Ton Te "Dashur" Grek

  Post by Elboy814 on 27.06.08 16:32

  ej kjo poezia esht njeher
  te tema mbi racizmin.po e coj te arkivat
  avatar
  Gjak_Verdheblu
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1389
  Age : 30
  Location : Stadiumi-Ruzhdi-Bizhuta
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-27

  Re: Poezi Per Kombin Ton Te "Dashur" Grek

  Post by Gjak_Verdheblu on 27.06.08 16:38

  Ok nuk e dija.
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: Poezi Per Kombin Ton Te "Dashur" Grek

  Post by piccola_stella on 11.11.08 19:36

  --------------------------------------------------------------------------------

  DEDIKUAR TY SHQIPERI

  NGA FISI I SHQIPONJAVE VI
  E KAM GJAKUN KUQ E ZI
  PREJ BABE E NANE JAM SHQIPTAR
  E GJITH JETEN DO JEM KRENAR


  TI QE JE RRACIST DUHET TME DEGJOSH
  NGA RIMAT E SHQIPTARIT FILLO TE MESOSH
  PER HISTORIN TONE PO FLAS
  DESHET TE NA COPTONI PRANDAJ PO BERTAS


  GREQIA JUAJ ESHTE E BUKUR
  POR ME KEQBERES VENDIN KENI MBUSHUR
  JU LAKMONI MALET TONA
  SE SI SHQIPTARI SBON TJETER NONA


  KUR BOTA NA KTHEU SHPINEN
  JU ME ARME NA MORET JANINEN
  BIJT E SHQIPERIS VRATE
  SPATET MESHIR AS PER GRATE


  PARTIZANI GJAKUN DERDHTE
  QE GREKU VATREN MOS JA MERTE
  TE DHAM BESEN PER LIRI
  TE DUAM TE BASHKUAR SHQIPERI


  TRE HERE NE CAMERI SHKUAN
  TRE HERE VRANE , PRENE , SHKATRRUAN
  NUK E DURONIN EMRIN SHQIPERI
  DESHEN TE NA DEBONIN NE TURQI


  SHQIPERIA SHKRET NUK REZISTOI
  SE JORGO ME GRATE LUFTOI
  MBRAPA SHPINE BURRAT KISHTE VRARE
  NJERI I KEQ , GREK TRADHETAR


  MJAFT I COPTUAT TOKAT TONA
  MJAFT I VADITET ME GJAK
  UN NUK TE SHAJ NGA NONA
  POR TI O GREK E KE HAK (hahahaha)


  DO MARIM HAK PER GJAKUN E DERDHUR
  PER FEMRAT QE PERDHUNUAT (qelbsinat)
  QE NE TROJET TONA KENI BREDHUR
  DHE PA MESHIRE FEMIJET MASAKRUAT


  NUK I HARROJM DOT SA SHUME KENI MARRE
  SI JA VRISJE FEMIJEN NENA JONE KA PARE
  KOKEN JA MBAJE SI RELIKE TE VJETER
  TRUPIN E TIJ JA JEPJE NJE KAFSHE TJETER


  KUR ERDHI GREKU NE SHQIPERI
  JA MORI BIJEN NENES NE SHPI
  AJO THOSHTE JO POR SE DEGJOI
  NE SY TE NENES E PERDHUNOI


  SOT JEMI NE SHEKULLIN NJEZET
  POR GREKU PRAP VAZHDON
  PORTAT NA I HAPI VET
  POR EMIGRANTET TORTURON


  KI KUJDES TE THEM GREQI
  SE VET ME MORE NE SHPI
  NE PRESIM SHUME QE MOS GABOJM
  DITA DO VIJ DHE DO JU SHKATRROJM

  SE SHQIPERIA JONE KA DURUAR SHUME
  QE TE NGRIHEJ NE KEMB IU DESH PUNE
  SE MBAN NE GJOKS KUFOMAT PREJ VITE
  SE TI VRAVE DHE I LIR IKE

  ME VERTE JEMI TEK JU
  POR MASAKRAT JO SI KEMI HARRU
  AJO DHIMBJE VRET
  AS NE SHEKUJ SMUNDET ME U TRET


  POR CDOKUSH MER ATE QE MERITON
  NGA DENIMI ASKUSH NUK SHPETON
  DHE JU NJE DITE DO NDESHKOHENI
  NGA JETE E LIRE DO DEBOHENI

  Sponsored content

  Re: Poezi Per Kombin Ton Te "Dashur" Grek

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 25.06.18 20:29