FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

June 2018

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar


  poezi dashurie

  Share
  avatar
  Elboy814
  super-administrator
  super-administrator

  Male
  Number of posts : 1069
  Age : 28
  Location : everywhere
  Job/hobbies : administrator
  Humor : joke
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-18

  poezi dashurie

  Post by Elboy814 on 20.03.08 15:34

  just love


  Last edited by El_ninjo on 29.03.08 15:55; edited 1 time in total
  avatar
  DON_PABLO
  antar i thjeshte
  antar i thjeshte

  Male
  Number of posts : 117
  Age : 27
  Location : katar
  Job/hobbies : profesionist
  Humor : humorist
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: poezi dashurie

  Post by DON_PABLO on 25.03.08 13:30

  ME MUNGON...........
  SI DIELLI LULES ,
  NE KETO DITE TE FTOHTA DIMRI.........
  DO TE PRES....
  KAM DURIM DHE SHPRESE,
  SE,
  PO TI HUMBTE SHPRESA LULES,
  DO TE THAHEJ
  QE NE DITEN E PARE
  PA DIELL...........
  DASHURIA E TYRE
  EDHE PSE NE LARGESI TE MADHE
  KA ZGJATUR PERJETESISHT.
  PO JONA?
  QE JEMI AQ AFER?PERGJIGJU TI?
  avatar
  adrese.pa.emer
  antar fillestar
  antar fillestar

  Female
  Number of posts : 31
  Age : 28
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: poezi dashurie

  Post by adrese.pa.emer on 27.03.08 17:21

  O zot me ndihmo
  Nga mendja ma largo
  Mos valle gabova
  qė si e marre e dashurova
  Mi largo te gjitha kujtimet
  Puthjet dhe ledhatimet
  Mos e lejo t’me bej me te vuaj
  Mos e lejo qė me mua me te luaj
  Ma thaj lotin qė mbi sy me pikon
  Sheroma shpirtin qė cdo dite me shume e me shume renkon
  Jo nuk dua te kaloj nete te tera pa gjume
  Ai se kupton, por une e dua, e dua shume
  Por me mirė te jetoj njė jetė ne vetmi
  Se sa ta shkatrroj jeten time pėr njė dashuri
  As emrin nuk dua me t’ja degjoj
  vetėm dua qė pergjithmone ta harroj
  Ma shuaj mallin qė kam pėr te
  Nuk dua fytyren t’ja shoh me
  O zot, me fal dhe ti ca heshtje dhe qetesi
  Beme qė ta ndjej lumturine perseri
  Ose me mirė merrma dhe jeten time
  Kur ai s’do te jetė pjese e jetės sime
  Jeten s’kam ce dua me
  Kur s’mund ta jetoj me me te
  Dhe njė mesazh i fundit pėr te nga mua
  Te desha shume dhe ende te dua.
  avatar
  adrese.pa.emer
  antar fillestar
  antar fillestar

  Female
  Number of posts : 31
  Age : 28
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: poezi dashurie

  Post by adrese.pa.emer on 27.03.08 17:24

  Nga cila fjal ke frik me shum ?
  TE DUA apo TE URREJ ?
  Cilit veprim i frikesohesh ?
  Nga cila ane ke droj ?
  Cilen do qe te them ?
  Pasi per mua e njejta gje ndodhne te dy rastet
  Ne te njejten koh te dua dhe te urrej
  Malli per ty shpirtin ma kaplon
  E urrejtja per ty syt mu verbon
  O zot si mundet te mbaj nje shpirt kaq shum ndjenjave
  E si mund te bej ball kaq shum mundimeve
  Pse kaq shum t`dashuroj
  Kur parajsen n`ferr ma shnderrove
  E si mund te urrej
  Kur dashurin e pasjonin ma mesove...
  avatar
  adrese.pa.emer
  antar fillestar
  antar fillestar

  Female
  Number of posts : 31
  Age : 28
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: poezi dashurie

  Post by adrese.pa.emer on 27.03.08 17:29

  Per ty jetoj
  Per ty mendoj
  Ty te dashuroj
  Ne enderr te shikoj
  Dhe te them se pa ty nuk jetoj


  Je dashuria ime e vertet
  Dashuria qe ndodh nje her ne jete
  Dua qe te jemi bashk perjet


  Ty s`te kam harruar
  Je endrra qe gjithmon kam shikua
  Un me ty jam dashuruar
  Qe ne castin e par qe jemi takuar ...
  avatar
  DON_PABLO
  antar i thjeshte
  antar i thjeshte

  Male
  Number of posts : 117
  Age : 27
  Location : katar
  Job/hobbies : profesionist
  Humor : humorist
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: poezi dashurie

  Post by DON_PABLO on 27.03.08 21:29

  une dhe ti
  si dy idiote ne perjetesi
  zihemi pajtojme
  s'na pyet njeri.
  tani u ndame
  idiotja ngele ti.
  avatar
  NIKOL
  antar fillestar
  antar fillestar

  Female
  Number of posts : 31
  Age : 28
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-25

  Re: poezi dashurie

  Post by NIKOL on 29.03.08 14:25

  Dashuria ėshtė sekret

  Mos harroni kurrė nė jetė,
  aq sa jetė ju ka mbetur:
  Dashuria lind si lumė
  bėhet pikė nė det,e tretur.

  Ndaj mendo,qė ta ujitėsh,
  si njė lule ēdo mėngjes.
  Mbaja fletėt tė freskėta,
  dhe zbuloi ēdo sekret.

  Dashuria ėshtė sekret!
  Njė hajdute zemrash,ėshtė.
  Pa u ndierė, pa dashje vret,
  dot nė pranga nuk e ve!

  Mos harroni kurrė nė jetė,
  aq sa jetė ju ka mbetur:
  dashuria shkrin dhe male,
  tret plumb hekur trete!
  avatar
  shakespiaer_in_love
  antar fillestar
  antar fillestar

  Male
  Number of posts : 8
  Age : 30
  Location : ..
  Job/hobbies : eventurat
  Humor : shum i qeshur
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-07

  Re: poezi dashurie

  Post by shakespiaer_in_love on 07.04.08 17:03

  Me ty dikur isha i lumtur dhe mendoja t`kem per jetė,
  t`ksha lulen me te bukur
  manushaqe te vertetė.
  Nėpėr orgaja ku zogjtė kėndojnė
  ne dy shkonim me i ndėgjue,
  nėpėr kasolla ku dashuritė vlojnė
  ne dy shkonim emrat mej shrue.
  Kur nata e errėt na mbulonte
  yjet shiqonin tuj vezullue,
  nė sytė tanė gjumi s`qėndronte
  me telefona tuj u cingrue.
  Mirpo nuk zgjati kjo dashuri
  se djalli t`shtyri tė mendoje,
  qė me gėnjeshtra e me tradhti
  nkėt jetė mė shumė do tė fitoje.

  Nė zemrėn time qė t`kisha mbyllur
  ndoshta mė smunde me qėndru,
  luftove gjatė pėr ta thyer
  e lart nė qiell me fluturu.
  E unė shumė herė tė pata thanė:
  nėse lumturi don t`keshė,
  kurrė tradhtare mos me kan
  se e tradhtuar gjithmon do t`jesh.
  Ndoshta at`her ti s`mė ndėgjove
  por njė ditė ke me kuptu,
  se zemrėn tėnde vet e lėndove,
  mos mė shiko si fajtorė mu...
  avatar
  shakespiaer_in_love
  antar fillestar
  antar fillestar

  Male
  Number of posts : 8
  Age : 30
  Location : ..
  Job/hobbies : eventurat
  Humor : shum i qeshur
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-07

  Re: poezi dashurie

  Post by shakespiaer_in_love on 07.04.08 17:04

  Me mungon

  Dhembja ne gjoksin tim
  me rendon shum per ty
  kur malli me buzeqesh,
  dhe ne zemer po me rri.


  Ka zen vend dhe nuk luan dot
  qe me ben syrin me lot!
  qe me dridhet buza e that,
  shpirti digjet flake-flake.


  Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
  me dhembje, mall, e dashuri
  perse zemra nuk gezohet dot,
  perse shpirti rrin n'vetmi.


  Kur ti lexosh keto rreshta
  mendo se jam afer me ty
  te tregojn shkronjat e zeza!
  sa me mungon mua ti
  avatar
  shakespiaer_in_love
  antar fillestar
  antar fillestar

  Male
  Number of posts : 8
  Age : 30
  Location : ..
  Job/hobbies : eventurat
  Humor : shum i qeshur
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-07

  Re: poezi dashurie

  Post by shakespiaer_in_love on 07.04.08 17:05

  nese kerkoni me shume poezi ejani edhe me thoniii kam akoma me shume nese deshironii
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: poezi dashurie

  Post by AI_CUNI_ATJE on 07.04.08 17:07

  me dergo mua ca eee se me duhen...
  avatar
  shakespiaer_in_love
  antar fillestar
  antar fillestar

  Male
  Number of posts : 8
  Age : 30
  Location : ..
  Job/hobbies : eventurat
  Humor : shum i qeshur
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-07

  Re: poezi dashurie

  Post by shakespiaer_in_love on 08.04.08 15:30

  mundohem te cjerr zemren e te dalin fjalet qe dua te them,,nuk munda kurr te te them qe vec dashurise,per mua ishe vlla moter shok shoqe e gjithcka,mallkimi i dashurise sone,,,pjes e semundjes tende te pa shpres ,e cila ty te dhuroj nje dor dhe,,e mua nje bot me ankth frike e urrejtje per ket bot te mallkuar!per cdo dit mbi pllaken tende pershperij me lot ne sy vujtjen qe me le ne zemer,,e tani shikoj qe dal nga dal po me ftohet jeta ime ,,dhe nuk mundem me ndoshta te jem i gjall me mbi pllaken tende qe te mban ftoht,,!!por vec se i vdekur posht nen toke afer teje,,dhe kam frike se ndoshta nuk mundemi te flasim me aty...nuk e di se si eshte ajo bote e gjall realitet apo e vdekur dhe e heshtur thjesht erresire,,keto vargje ishkruaj me forcen e zemres,aq sa munda ta cjerr,,!!te desha te dua dhe do te te dua deri ne pafundesi,,dhurata me e bukur qe do ti ketrkoja zotit do te ishte te me jepte mundesine ne ate bot te te prek dhe njeher qoft dhe here e fundit ,,e te them se te kam gjithcka dhe me vjen keq qe nuk mundem te ishim si te gjith te dashuruarit ashtu si e enderronim te 2^^e nese ajo bot ku je ti,,do te jete e gjalle dhe realitet te jemi perseri bashke deri ne pafundesi,,do te shkruaj disa vargje ne nje leter tjeter e ta hedh nga parajsa,ne toke per te gjith njerzit e te dashuruarit qe vuajten si ne...ne thellesine e shpiritit e te gjithve eshte e vetmja fjal qe i mbledh te gjitha..^^TE DUA^^
  avatar
  shakespiaer_in_love
  antar fillestar
  antar fillestar

  Male
  Number of posts : 8
  Age : 30
  Location : ..
  Job/hobbies : eventurat
  Humor : shum i qeshur
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-07

  Re: poezi dashurie

  Post by shakespiaer_in_love on 08.04.08 15:32

  hej me thoni nese doni poezi edhe cfar poezish ngarje,dashurie,apo ku ta dij une ookkk nje pershendtje pr vajzat edhe i kam pershendet me keto poeziii
  avatar
  devil princess
  antar kontribues
  antar kontribues

  Female
  Number of posts : 351
  Age : 25
  Location : ne ferr(pallati mbreteror)
  Job/hobbies : te bertas
  Humor : max
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-29

  Re: poezi dashurie

  Post by devil princess on 08.04.08 15:53

  POEZITE E DASHURISE NE PERGJITHESI NUK ME PELQEJNE FARE
  avatar
  DON_PABLO
  antar i thjeshte
  antar i thjeshte

  Male
  Number of posts : 117
  Age : 27
  Location : katar
  Job/hobbies : profesionist
  Humor : humorist
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: poezi dashurie

  Post by DON_PABLO on 10.04.08 11:49

  as mua por kohet e fundit i kam filluar
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: poezi dashurie

  Post by AI_CUNI_ATJE on 10.04.08 14:45

  o njerez permbahuni pak temes....
  avatar
  Elboy814
  super-administrator
  super-administrator

  Male
  Number of posts : 1069
  Age : 28
  Location : everywhere
  Job/hobbies : administrator
  Humor : joke
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-18

  Re: poezi dashurie

  Post by Elboy814 on 03.05.08 23:41

  you and me are friends...
  you smile,i smile...
  you hurt,i hurt...
  you cry,i cry...
  you jump off a bridge,
  i'm gonna miss you!
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: poezi dashurie

  Post by AI_CUNI_ATJE on 16.05.08 10:14

  Pa ty kjo jetė me duket e ashper,pa ty qdo gjė
  me duket e vdekur,pa ty edhe dita ska mbarim,pa ty dhe yjet nuk kan te
  njejtin shkelqim.Pa ty vetem trishtim ka ne syt e mi,pa ty ndjehem
  gjithnji ne vetmi,pa ty jeten nuk me pelqen ta jetoj,pa ty vetem
  vdekjen e imagjinoj.
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: poezi dashurie

  Post by AI_CUNI_ATJE on 16.05.08 10:14

  Nese heshtim te dy bashke edhe heshtja ka dy sy
  jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty.Nese sta them dot me
  fjale se sa te dashuroj gjith fajin e ka natyra qe si dha zemres goje.
  avatar
  g-unit girl
  antar legjendar
  antar legjendar

  Female
  Number of posts : 1092
  Age : 26
  Location : do doja shum te isha ne ELB
  Job/hobbies : gjimnaziste/muzika dhe kercimi
  Humor : cka per ibret :P
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-06-15

  Re: poezi dashurie

  Post by g-unit girl on 16.06.08 6:14

  adrese.pa.emer wrote:O zot me ndihmo
  Nga mendja ma largo
  Mos valle gabova
  qė si e marre e dashurova
  Mi largo te gjitha kujtimet
  Puthjet dhe ledhatimet
  Mos e lejo t’me bej me te vuaj
  Mos e lejo qė me mua me te luaj
  Ma thaj lotin qė mbi sy me pikon
  Sheroma shpirtin qė cdo dite me shume e me shume renkon
  Jo nuk dua te kaloj nete te tera pa gjume
  Ai se kupton, por une e dua, e dua shume
  Por me mirė te jetoj njė jetė ne vetmi
  Se sa ta shkatrroj jeten time pėr njė dashuri
  As emrin nuk dua me t’ja degjoj
  vetėm dua qė pergjithmone ta harroj
  Ma shuaj mallin qė kam pėr te
  Nuk dua fytyren t’ja shoh me
  O zot, me fal dhe ti ca heshtje dhe qetesi
  Beme qė ta ndjej lumturine perseri
  Ose me mirė merrma dhe jeten time
  Kur ai s’do te jetė pjese e jetės sime
  Jeten s’kam ce dua me
  Kur s’mund ta jetoj me me te
  Dhe njė mesazh i fundit pėr te nga mua
  Te desha shume dhe ende te dua.

  o zooot sa e bukur Sad Sad Sad shuuuuuuuum e bukur Sad Sad
  avatar
  g-unit girl
  antar legjendar
  antar legjendar

  Female
  Number of posts : 1092
  Age : 26
  Location : do doja shum te isha ne ELB
  Job/hobbies : gjimnaziste/muzika dhe kercimi
  Humor : cka per ibret :P
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-06-15

  Re: poezi dashurie

  Post by g-unit girl on 16.06.08 6:18

  ehh kto poezite jane te papara fare. kam shum poezi dashurie ( nga shoqet i kam marre) Very Happy

  Jam adoleshent
  Jam I ndezur zjarr
  Shpirti, trupi, zemra
  Flake me kane marre
  Te lutem pergjigju
  Mos me torturo
  Une sshuhem me heshtje
  Shuhem me nje PO

  Nje dite une dhe ti dolem ne fotografi
  Njeren e mora une, tjetren e more ti
  Te dy prindrit ne na folen
  Ty ta grisen, mua ma moren
  Sigurisht fotografine, por jo kurre dashurine.

  kto jane dy prej tyre
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: poezi dashurie

  Post by piccola_stella on 24.01.09 16:21

  ...te bukura...

  Sponsored content

  Re: poezi dashurie

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 25.06.18 5:18