FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

June 2018

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar


  Loje matematike

  Share
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Loje matematike

  Post by DarkAngel on 16.05.08 17:48

  Kjo loje do ju befasoje. Zgjat vetem 20 sekonda. Ajo qe duhet te beni eshte te ndiqni nje nga nje hapat e meposhtme. Mos lexoni fundin pa kryer me pare te gjitha veprimet!!!!

  Nis!
  1. Vendos numrin e neteve ne jave qe mendon per dashurine tende, njeriun e zemres.

  2. Shumezohe ke te numur me 50.

  3. Rezultatit, shtoi 44.

  4. Me pas, shumezo me 200.

  5. Ne qofte se sivjet ke festuar ditelindjen, shtoi 107. Ne qofte se nuk e ke festuar akoma, shto 106.

  6. Hapi i fundit: Rezultatit qe ke arritur, zbriti vendin tend te lindjes (per shembull, zbrit 1954,1987,etj.).

  Kur te kesh mbaruar duhet te marresh si rezultat nje numur me 5 shifra.

  Atehere:

  Shifra e pare nga 5 shifrat tregon se sa net ne jave mendon per njeriun e zemres., apo jo?

  Nuk eshte e gjitha ketu.

  Dy shifrat e fundit korrespondojne me moshen tende.

  Po me e bukura eshte:

  Shifra e dyte dhe e trete tregojne…. POZICIONIN TEND TE PREFERUAR!
  TURP TE KESH !!!!!!
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: Loje matematike

  Post by piccola_stella on 24.01.09 15:52

  ....eshte e gabuar kjo loja......
  avatar
  UN_TI_DHE_ENDERRAT
  antar aktiv
  antar aktiv

  Male
  Number of posts : 207
  Age : 26
  Location : vlore/napoli
  Job/hobbies : muzika/aktrimi
  Humor : sa te duash
  Reputation : 0
  Registration date : 2009-01-30

  Re: Loje matematike

  Post by UN_TI_DHE_ENDERRAT on 02.02.09 23:05

  vk loje mapa sbehen lojra neper forume mblidheni mendjen deformohen shume

  Sponsored content

  Re: Loje matematike

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 25.06.18 5:16