FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest :: 1 Bot

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

June 2018

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar


  KRIJIMET TUAJA....

  Share
  avatar
  Elboy814
  super-administrator
  super-administrator

  Male
  Number of posts : 1069
  Age : 28
  Location : everywhere
  Job/hobbies : administrator
  Humor : joke
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-18

  KRIJIMET TUAJA....

  Post by Elboy814 on 20.03.08 15:33

  ketu mund te postoni te gjitha krijimet tuaja personale.... nese doni ti ndani me anetaret e tjere te forumit... Smile
  avatar
  Stela
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 589
  Age : 27
  Location : Elbasan
  Job/hobbies : Pfffff.. jam e vogel per pune une.. hehee.. Ndersa hob kam pikturen
  Humor : Ncncnccc... :P
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by Stela on 24.03.08 13:34

  PERRALLE-TRAGJEDI

  E nisur ne rruget e lagjes tone,
  fillon historia e dashurise sone...
  Shikimet naive e plot brishtesi,
  shume shpejt u kthyen ne nje dashuri.
  Te mbytur nder endrra ne kete jete,
  bashke mesuam cish dashuria e vertete.
  Krijonim nje ndjenje qe skishim provuar,
  vazhdonim te etur per ta jetuar.
  Sms-t e shumta gjer naten vone,
  ishin kthyer ne refrenin e jetes sone.
  Jetonim plot endrra e fantazi,
  dhuronim vec puthje ne pafundesi.
  Te humbur ne labirinthin e dashurise,
  kaluam cdo dite te rinise.
  Luftuam,fituam ne kte realitet,
  jetuam,provuam nje perrralle te vertete.
  Nje dite plot mall vrapova tek ti...por...
  ne rruget ku ishin hedhur themelet e dashurise sone,
  shtrengoje e puthje nje tjeter plot pasion.
  Trishtimi,zhgenjimi nder lotet e mi,
  jetoja nje enderr tani tragjedi.
  Dashuria per mua mbeti mister,
  parajsa e larget e kthyer ne ferr.
  E mbyllur ne rruget e lagjes tone,
  perfundon historia e dashurise sone...

  Written by: STELA
  avatar
  Stela
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 589
  Age : 27
  Location : Elbasan
  Job/hobbies : Pfffff.. jam e vogel per pune une.. hehee.. Ndersa hob kam pikturen
  Humor : Ncncnccc... :P
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by Stela on 24.03.08 13:38

  AMARE

  O sentito che amare
  vuol dire VIVERE..

  O letto che amare
  vuol dire SOGNIARE..

  O visto che amare
  vuol dire SOFFRIRE..

  O provato che amare
  vuol dire VIVERE UN SOGNIO CHE TI FA SOFFRIRE...
  avatar
  Stela
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 589
  Age : 27
  Location : Elbasan
  Job/hobbies : Pfffff.. jam e vogel per pune une.. hehee.. Ndersa hob kam pikturen
  Humor : Ncncnccc... :P
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by Stela on 24.03.08 13:43

  C'EST LA VIE

  When you think about school
  your mind goes on breaking rules.
  Leaving hours, everyone says:
  "C'est la vie" is the right place.
  Second home, with no rule
  Come on say.. ISN'T IT COOL???


  (Hehehee.. dedikuar te gjithe selavistave)
  avatar
  DON_PABLO
  antar i thjeshte
  antar i thjeshte

  Male
  Number of posts : 117
  Age : 27
  Location : katar
  Job/hobbies : profesionist
  Humor : humorist
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by DON_PABLO on 24.03.08 14:13

  TI HYRE BRENDA MEJE
  ME QETESI ,AVASH-AVASH,
  DESHE TE ME RREMBEJE ZEMREN
  PO ME RREMBEVE ZORREN E TRASHE............

  KRIJIME ME SERIOZE NE DITET NE VAZHDIM..............
  avatar
  Stela
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 589
  Age : 27
  Location : Elbasan
  Job/hobbies : Pfffff.. jam e vogel per pune une.. hehee.. Ndersa hob kam pikturen
  Humor : Ncncnccc... :P
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-23

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by Stela on 25.03.08 14:55

  FUCK SCHOOL

  Fuck off school
  let's break every rule!
  Who cares of chemistry
  what does it give???
  Don't talk about history
  c'mon let's live.
  Forget every lesson
  every fuckin teacher
  u have no reason
  to live in this picture.
  Stop minding of marks
  and all that boring tests
  we are all stars
  so let's give our best.
  We need to be free
  to enjoy our age,
  the choice is in u and me
  let's change this stage.
  FUCK OFF SCHOOL
  just hear this rule:
  "With lessons we're full
  mind on being cool "
  avatar
  Elboy814
  super-administrator
  super-administrator

  Male
  Number of posts : 1069
  Age : 28
  Location : everywhere
  Job/hobbies : administrator
  Humor : joke
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-18

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by Elboy814 on 25.03.08 16:40

  je e papar fare stela...komplimentet ma te mdhaja. ty dhe don paqblon ju kei poetet e forumit do keni konkurenc te fort ma do mendja.....do ta bejm sllogan te forumit kte poezin fuck school
  vazhdoni keshtu...


  Last edited by El_ninjo on 25.03.08 17:07; edited 1 time in total
  avatar
  fefe_metallica
  super antar
  super antar

  Number of posts : 580
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-25

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by fefe_metallica on 25.03.08 16:59

  Stela wrote:C'EST LA VIE

  When you think about school
  your mind goes on breaking rules.
  Leaving hours, everyone says:
  "C'est la vie" is the right place.
  Second home, with no rule
  Come on say.. ISN'T IT COOL???


  (Hehehee.. dedikuar te gjithe selavistave)

  hahahahahahahahahahahaha
  sa e papame

  meqe ra fjala rrofsh se qenka dhe per mu lol!
  mgjth e kemi rrallu selavin
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by AI_CUNI_ATJE on 26.03.08 4:07

  Kur Dashuria

  Kur Dashuria behet posessim,ngjitje,behet nje pesh nje sklaveri..
  Por perse dashuria behet nje ngjitje?Gjeja e par per te kuptuar eshte
  Qe dashuria behet ngjitje ,genjeje vehten qe ishte dashuri.Beje sikur
  Por ne realitet kishe nevoj per ngjitjen.Dhe nese hyn akoma ne thellesi
  Do te kuptosh qe kieshe nevoj te beheshe nje skllav.Egziston nje frik
  E holl e liris,si rrezultat te gjith duan te jen skllever.Te gjithe,natyrisht,
  Flasin per lirine,por askush ka kurajon te jet vertet I lir,sepse kur je
  Vertet I lir,je I vetmuar.Dhe vetem nese ke kurajo te jesh I vetem,
  Mund te jesh I lire.

  Njerzit jan si dritare me xhama me ngjyra.
  Shkelqejn ne diell,por kur bie erresira
  Bukuria e vertet sbulohet vetem nese jan
  Te ndricuar ne brendesi….!
  avatar
  AI_CUNI_ATJE
  administrator
  administrator

  Male
  Number of posts : 1025
  Age : 30
  Location : KU RAFSHA MOS U VRAFSHA...
  Job/hobbies : animals...
  Humor : batuta te perditshme...
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-22

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by AI_CUNI_ATJE on 26.03.08 4:10

  Te Rregullosh Boten (Ndodhi ….)

  Nje femij dhe babai I tij ishin ulur ne nje tren.
  Udhetimi mund te zgjaste nje ore Afersisht.
  Babai u ul dhe filloi te lexonte nje revist.

  Por pak me von femija e nderpret duke pyetur.
  Cfar eshte ajo baba?Burri u kethye per te par ate qe
  Femija po I tregonte e pergjigjet.Edhte nje ferm:dhe vazhdon
  Perseri te lexoj revisten.Por femija edhe nje her tjeter pyet,
  Kur do arrijm baba?”Babai I pergjigjet qe kemi akoma rrug per te ber.

  Dhe rinisi perseri te lexoje revisten e tij,kur nje pyetje tjeter
  Nga femija.Dhe keshtu per shum her te tjera.
  Babai I shqetesuar kerkon menyren per te
  Shperqendruar femijen.

  Shikon revisten qe po lexonte,harten e botes,
  E gris ne copa te vogla figuren
  E ja jep femijes per ta ntertuar,
  dhe keshtu u ul ne sediljen I gezuar
  I bindur se femija do te merrej me te gjat gjith rruges.

  Sa kishte filluar te lexonte perseri revisten kur femija
  Tha : “MBAROVA”. “E pa mundur!Nuk mund ta mendoj!
  Si munde ta ndertosh boten ne kaq pak koh.?”Por harta e botes
  Ishte e ndertuar ne menyr te rregullt.Ateher babai e pyeti perseri :
  “Si munde ta ndertosh boten ne kaq pak koh?”

  Femija pergjigjet:”Nuk u fiksova ne boten …pas fletes ishte Figura e nje njeriu ,”RINDERTOVA NJERIUN E BOTEN QE E
  NDERTOI VET!!!”.


  Bota do te ndertohet kur njerzit do te jen te regulluar…
  Ndoshta duhet te jen me “Krahet e ndershem?!...

  Eternal_Light
  antar kontribues
  antar kontribues

  Female
  Number of posts : 407
  Age : 28
  Location : ktuja
  Job/hobbies : music
  Humor : pertok
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-06-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by Eternal_Light on 27.06.08 0:40

  KJO ME PELQEN SHUM, E KAM BER VJET, ESHTE REALE, KAM SHPREH NDJENJAT E MIA NE ATO MOMENTE ! SBESOJ TA LEXOJ NJERI POR SKA PROB ! lool

  Dergjem. Ja tek me ke…kaq prane…si kurre ndonjehere, e zhveshur nga falsi dhe (se kam mendu akoma fjale te ve ktu lol , e veshur me kete mantelin e zymte te dhimbjes qe me shkon aq shume, mantelin qe ti e qepe enkas per mua, te kujtohet?. Ja ku me ke, ne vorbullen e veshtiresive, kurorezuar me harresen vezulluese…oh…por jo…ti sme sheh dot…ti me ke kaq larg…ti…gjithkush…dhe une dergjem brenda fasadave te shpirtit tim, gjunjezuar para heshtjes se dashurise, para veshtrimesh te verbra te botes perreth , para ulerisem se shurdhet te vetmise. Dergjem…tinuk je…askush nuk eshte…por vetem nuk jam. Dic po me perkedhel…ah zjarri…gjuhet e flakes lepihen embelsisht pas qenies sime…e shikon nuk jam vetem…ato me duan…flaket e brishta duan te ngrohim ekzistencen time…por me kot…e pamundur…veshtire te shkrihet ky shpirt I acarte, I mpiksur prej harreses, kohes; I ngjyer ne zhgenjime, mashtrime, genjeshtra e te verteta te heshtura te jetes…jeta…oh per ate qiell sa me rendojne shuplakat e saj. Dergjem…nen peshen e ligsht te shpirtit tim te thare, te flakur ne shkretetiren(humneren) e harreses. Duar…po dy duar te ndyra, te vyshkura e te fuqishme…I ndjej tek po shqyejne…po rremojne koshin e memories sime te lajthitur…dic kerkojne me ngulm…jo mos…ja tek po nxjerrin prej andej miliara apokalipse mendimesh…miliarda therrmija ndjenjash…kujtime qe rrasen, shtyhen tej, zihen; ne cdo kujtim qe zhvarroset, perpelitet cdo vene e imja, ulerasin te githa indet e trupit tim…por me kenaq kjo…po me vjedhin kujtimet…kujtimet qe per aq shume kohe jane perplasur ne bregun e zemres sime dhe kane therrmuar egersisht cdo shkemb te saj. Kujtime, kujtime, kujtime pa fund…tani po cuditem me thellesine e mendjes sime…si nuk ka plasur prej tyre…kuptoj qe po zbrazem…nuk ndiej me asgje…por jam e lumtur…po po e lumtur qe se ndjej me renkimin e zinxhireve te trashe e te rende te kujtimeve…jepini, ka mbetur akoma, shkundeni cdo arkiv te skalitur ne neurone…Dhe…ne kulmin e ekstazes sime, kur po ushqeja shpirtin me helmin e kenaqesise, duart qe po shponin koken time dhe germonin ate mizorisht, u terhoqen, te lodhura…apo te sfiduara nga kujtimi I rradhes…gjaku me vlon nga ethet e kujtimit te rradhes…nje pale sy qe cajne perms rrenojave te dhomes se zemres sime…oh per ate qiell je ti…Syte e mi pikojne gjak, zemra ime pikon lot, lotet perbaltin pluhurin e harreses. Zemra ime e krisur perpelitet nga ndjenja e injektuar prej teje. Ja tek te kam ty…kujtimin tend dhe…cuditerisht ndihem e ngopur prej ketij kujtimi qe dergjej brenda meje…kujtim qe me mbush mushkerite me ajrin e lumturise. Ja ku e ndjej kujtimin tend…te ndjej ty qe vazhdon te nenshkruash fatin mbi rrenojat e damareve te mi…jo prit…ti nuk mund…une nuk mund te lejoj te me sakatosh serish shpirtin…duhet te vras…duhet te vras kujtimin tend edhe pse e di qe kjo do te thote te vras gezimin, te vras nje pjese te qenies sime, jeten e jetes sime…Jo, mos me shiko ashtu tani qe po e ndjen fundin e sketerre…mos me lyp tani ate per te cilen une tu pergjerova sa e sa here: faljen…jo…falja me shqyen shpirtin…se di pse…nuk e duroj dot torturen e faljes.
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:34

  ...UDHETIM...

  ...nje shqiponje me dhuroi krahet
  qe tek ti te fluturoj
  hena me dhuroi nje yll
  qe rrugen te ma tregoj...

  ...me beso jam shume e gezuar
  sonte do te jem me ty
  me dhimbje kam pritur
  te ti shoh te bukrit sy ...

  .."NDALO VAJZE , KU SHKON ?"
  dikush me tha
  "KA DICKA QE PO HARRON "
  dhe nje leter me dha...

  ...nuk mund ta shija
  por arrija ta degjoja
  me tha te mos shkoj
  se dikush do me lendoj...

  ...por nuk e degjova
  isha e lumtur ndaj shkova
  sa i gjat ishte ky udhetim
  por tani jam prane teje shpirti im...

  ...e hapa deren me mall
  syt sec me pane
  perse ndodhi keshtu vall
  une doja vetem te te kisha prane...

  ...nuk mund ta besoj
  se si ti buzen e saj kerkon
  e ulur pertok shikoj
  trupin e saj tek ledhaton...

  ...vertet smund te me shohesh
  por duhet te me ndjesh
  une erdha ketu per ty
  per te te thene te dua ne sy...

  ...e shoh , vend ne zemren tende skam
  ndaj me mir po shkoj
  e jotja me nuk jam
  por e veshitr nga zemra ty te largoj...

  ...te lutem o hene me largo
  ejani o yje dhe me merni
  larg me dergoni
  kte djal me mos e shoh...

  ...mbi yje qendroj
  larg teje po shkoj
  pse keshtu shpirti im
  pse e vetme ne kte udhetim...

  ...doja vetem te te thoja te dua
  te vije dhe ti bashk me mua
  te rrinim mbi yje te perqafuar
  ti tregonim henes se jemi te dashuruar...

  ...nje yll pran meje qendron
  hena pyet zemren pse renkon
  ajo mir e di qe sonte me tradhtove
  por do qe tja them une sa shume me lendove...

  ..."ai nje tjeter ledhatonte
  e kuptova qe e deshironte
  dikush me tha te mos shkoj
  por nga malli nuk munda ta degjoj" ...

  ...nje lot nga syri im
  mbi ate yll pikoi
  dhimbja ne tok yllin e rrezoi
  djalin qe doja ai e takoi...

  ...i tha disa fjal
  teksa djalin veshtronte
  i tha :"AJO TE DO "
  qe djalin ta lendonte...

  ...djali u kujtua
  qe nen driten e henes
  dikujt i kish betuar dashuri
  sa shume u pendua
  qe kete nate vajzes se gabuar
  i fali lumturi ....

  ...vetes nuk ja fali
  qe dashurine e tij
  te ngrir ne qiell e dergoi
  ai shume e donte
  por sditi tja tregonte
  sa dhimbje i dhuroi
  sa shume e lendoi...
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:35

  ...MEKATI IM...

  ...Te kerkoj falje o ZOT
  e di shume here kam mekatuar
  ndoshta tani eshte e kot
  por mekati im i madh shume me ka lenduar...

  ...Ai ne gjirin tend qendron tani
  e per mua falje ska
  se ti i thua mbylli syt dhe fli
  ndersa mua loti ne sy per te smu tha...

  ...Ai ishte engjell dhe se meritonte
  por zgjidhje nuk gjeta
  dikush sdo ta donte
  se kurre nuk besoi tek une e verteta...

  ...Me fal te lutem o ZOT
  me fal qe tek ti e dergova
  me lot ne sy para teje jam sot
  dhe me fal te them qe jeten ja largova...

  ...Ahh sa shume kam gabuar
  por tani eshte vone
  dhe nga dhimbja kam mesuar
  por ai engjell me sjeton ...

  ...Dhe veten se kam dashur
  shume here te kam mallkuar
  se ti me linde te pasur
  por me zemer te shkatrruar...

  ...Shume here nga kjo jete jam munduar te iki ,
  kam kerkuar dike qe driten e syve te ma fiki,
  por ti sme ke degjuar ,
  e perseri diten tjeter kam jetuar...

  ...Dikush me mashtroi
  se njeriun e gabuar dashurova
  dikush me mallkoi
  qe ne kaq shume dhimbje une jetova...

  ...Por sot nuk dua te luftoj
  se nje mundesi te dyte nuk e meritoj
  me thuaj te fal para se te vi
  qe ate engjell une ta puth ne ball e ti them fli...

  ...Ju qe me njohet ju lutem me fal
  ju qe me deshet ju lutem me fal
  ju qe me urryet shkofshi ne djall
  ju qe me bete keq sot ju them : " JU FAL" ...
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:35

  ...TRENDAFILAT E MI...

  ...mbolla nje trendafil
  e mbolla ne zemer
  me thirri e dashur
  sa i bukur mu duk ky emer...
  ...per nje kohe te gjat trendafili lulezoi
  por nje gjemb i tij sec me shpoi
  dhe ne nje enderr te gjat rash
  trendafilin me sy me se pash...
  ...trendafilin kerkoja
  ecja, vrapoja , pyesja , ndaloja
  por trendafili me harroi
  zemren time kurr me se kujtoi...
  ...e pyes veten vall ku shkoi
  ne cilen zemer kte here ndaloi
  cila femer po e ledhaton
  kush nje puthje tani po i dhuron...
  ...ciles shkretetir ai po i jep uje
  cilin oqean per dike po e than
  cila zemer per te po qan
  cila femer tani e ka prane...
  ...me thuaj trendafil me thuaj ku je
  si eshte e mundur qe kaq shume u largove
  vall akoma te kuqe petalet i ke
  apo ne cdo zemer nje nga nje i harrove...
  ...sot te fundit fjal te them
  bere mire qe shkove
  nje trendafil me te bukur
  prane vetes zoti me dhuroi...
  ...sa mire qe me lendove
  dhimbja sa shume me ndihmoi
  faleminderit qe me sme kerkove
  se trendafili tjeter me dashuroi...
  ...nje trendafil i bardh me do
  ai eshte i bardh porsi bora
  ai zemren time kerkon
  me asnje femer sme nderron...
  ...por nuk di ti besoj
  dikur nje trendafil me kerkoi
  ai ishte i kuq porsi gjaku
  por gjembi i tij ne zemer perfundoi...
  ...trendafilit te bardh
  serisht dashurine i dhurova
  diten tjeter vetem u zgjova
  dhe gjaku ne zemer ishte zbardh...
  ...e pamundur
  eshte e pamundur thashe
  pas asaj nate
  trendafilin me kurre se pashe...
  ...i ndala lotet
  i fola zemres
  ajo me degjoi
  i mbylla syt heshtja fitoi...
  ...fjalet e mia dhe zoti i degjoi
  me pyeti pse besova
  zemra s'priti , me gjak pergjigjen e shkroi :
  "ME FAL ZOT , I DASHUROVA "
  te vetme zemren se lash
  ndaj zotit i thashe...
  ..."faleminderit o zot qe i njoha
  ndonese prane asnje skam
  njeri eshte i pari
  tjetri eshte i fundit
  te dy i dashurova
  per te dy jetova"...
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:36

  ...QAJ...

  <<...qaj...jam ende femije , por nuk di te qesh...duhet te gezoj , por rri ne vetmi dhe ... dhe qaj...dua te flas me dike por smundem...askush smi degjon fjalet...dhe une perseri qaj...e shtrire ne kte shtrat te ftohte...me kembet e mbledhura ...duart te bashkuara ne gjoks...dhe duart i shtrengoj fort se kam nje dhimbje aty ne brendesi te kraharorit...dhe perseri nje lot zbret...e shtrengoj fort kte dhimbje se sdua tme iki ...se e di qe ajo do ja leje vendin nje dhimbjeje tjetre...dhe sot cdo dhimbje te re e kam me te veshtire ta perballoj... dhe qaj...sa shume qe e duan njerzit jeten...tamam aq shume sa dua une vdekjen...vdekje qe cdokujt i jep frike...mua me terheq si magnet...por sme mer...dhe e dini mes loteve dhe vuajtjes zoti spyet...ai sgjen dot me meshir per mua...e di o zot kam gabuar ...por kam dy vjet qe paguaj...dhe sonte qaj...nuk e mbroj dot me veten...dhe pse askush sme kupton qe dashuria lendon...vall se dini c'eshte ajo ndjenja ...qe te hyn dale ngadale...me erresiren e nates...dhe futet pak nga pak...ashtu vjedhurazi...ne zemer,...pastaj te shtrengon ne gjoks...dhe smer dot me fryme...te duket sikur po vjen vdekja ...si nje hije e zeze...por jo ...ti mund ta ndjesh ...ti hapesh syt...dhe te qash...dhe ajo ishte vetem nje dhimbje e re...dhe smund te besh asgje kunder saj...dhe ne kete nate te zeze...shkruaj...heshtja mbizoteron...loti ne sy qendon dhe shikoj qe me eshte lagur shalli...eshte ftohte...jam e ngrire ne shpirt...pak nga pak do behem akull...prandaj se lejoj dhimbjen te shkoj...dhe akoma do qaj...kam shume shume lote...dhe do qaj derisa te mbaroj...derisa te behem akull qe dhimbjen ta shkaterroj...dhe dashurine kurr me mos e provoj...ndaj qaj....>>
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:37

  DASHURINE PRANGOSE


  Sa e forte dashuria pare
  gjithe keto vite se kane vrare
  sa shume dua te te harroj
  por dhe dua te te kem prane
  sot per ty une po kendoj
  per tradhetine qe syt e mi vet pane...


  Me le nje cop leter te vjeter
  dhe shkove larg me dike tjeter
  sa bukur rolin tend luaje
  por nje me fal nuk me mjaftoi
  se ti genjeje qe vuaje
  dhe kte smundem ta harroj...


  Ne cdo yll mbremjeve te kerkoja
  ne cdo kenge embelsine e zerit tend degjoja
  perse dashurine ma prangose
  si thoje te dua dhe genjeje
  para se te shkoje perse sme varrose
  dhimbje per mua nuk do te ndjeje ...


  Sa dua te jesh me mua
  jo per te te thene te dua
  por per te ditur perse shkove
  per te pyetur ku gabova
  si kaq shpejt premtimet i harrove
  cfare me bere qe te besova ....


  Ti ndoshta me dike tjeter je e lumtur
  e une nga zemra jote kam humbur
  sa shume me lendove ne rini
  dashurine perjete ma prangose
  ma fute zemren ne nje burg te zi
  spate meshire te gjall e varrose...


  Jam lenduar por e pranoj
  ty akoma te dashuroj
  pse pyet boten ne kam qare
  brenda ne shpirt pergjigje kerko
  ti e di qe dashurine ma ke vrare
  por qe te dua te besosh jo nuk do...

  (KETE MA KERKOI DIKUSH )
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:38

  "MOS E MERR"

  Kurr nuk duhet te kisha shkuar
  prane teje zemer duhet te kisha qendruar
  me fal te lutem qe vetem te lash
  vdekjen qe vinte drejt teje jo nuk e pashe...


  Perse kaq shume kjo ambulanc vonon
  qe ti po me le pse askush nuk e kupton
  nuk dua qe ti shpirt te ikesh
  driten e jetes nuk dua ta fikesh...


  Ti o vdekje e lige larg qendro
  ajo eshte nje zemer e arte , zemer e bekuar
  eja brenda meje , aty vend kerko
  me deno mua qe nje femer kam lenduar...


  Buze e saj e kuqe
  pak nga pak po zbehet
  dore e saj e ngrohte
  e ndjej qe po ftohet...


  Te lutem ZOT me ndihmo
  mos bej gabimin qe bera une
  fjalet ne zemer mi degjo
  vdekjen ne mua dergo...


  Me fal shpirt tani e kuptoj
  hapi syte dhe eja me mua
  kurr me sdo ta mohoj
  qe vetem ty te dua...


  Tek ty o qenie e brisht
  jeton dashuria
  u tregova i pashpirt
  te lendova nga xhelozia...


  Ne kte jete je gjysma ime
  je gjithcka qe dua
  nuk do kem kurr pendime
  por te lutem eja me mua....


  Hapi syt e bukur dhe me shiko
  per mua dhe jeten tende te lutem lufto
  lamtumire kurr sdo te them
  si nuk e ndjen qe prane meje dua te te kem
  ti sduhet te shkosh ne erresir
  ti jeta ime duhet te jesh e lire...


  Zerin te lutem ma degjo
  po uleras qe te dua
  eja te lutem me mua
  jo jo mos shko
  doren ma shtrengo
  thuaj edhe ti se me do...


  Te lutem zemer me duaj
  mos shko ne nje bot te huaj
  ti je si ajri ne mengjes
  je e bukur si nje trendafil me ves
  do ecim te dy prane e prane
  ne gezim dhe hidherim do jemi prane...


  Ti o vdekje mos e merr
  ki meshir per dashurine
  mos ma bej jeten ferr
  lejome qe me te ta kaloj rinine
  lejom ti tregoj sa e dua
  lerm ti them se eshte per mua...


  (EDHE KJO ESHTE BER PER NJE DJAL QE KA HUMBUR DASHURINE)
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:38

  DEDIKUAR TY SHQIPERI

  NGA FISI I SHQIPONJAVE VI
  E KAM GJAKUN KUQ E ZI
  PREJ BABE E NANE JAM SHQIPTAR
  E GJITH JETEN DO JEM KRENAR


  TI QE JE RRACIST DUHET TME DEGJOSH
  NGA RIMAT E SHQIPTARIT FILLO TE MESOSH
  PER HISTORIN TONE PO FLAS
  DESHET TE NA COPTONI PRANDAJ PO BERTAS


  GREQIA JUAJ ESHTE E BUKUR
  POR ME KEQBERES VENDIN KENI MBUSHUR
  JU LAKMONI MALET TONA
  SE SI SHQIPTARI SBON TJETER NONA


  KUR BOTA NA KTHEU SHPINEN
  JU ME ARME NA MORET JANINEN
  BIJT E SHQIPERIS VRATE
  SPATET MESHIR AS PER GRATE


  PARTIZANI GJAKUN DERDHTE
  QE GREKU VATREN MOS JA MERTE
  TE DHAM BESEN PER LIRI
  TE DUAM TE BASHKUAR SHQIPERI


  TRE HERE NE CAMERI SHKUAN
  TRE HERE VRANE , PRENE , SHKATRRUAN
  NUK E DURONIN EMRIN SHQIPERI
  DESHEN TE NA DEBONIN NE TURQI


  SHQIPERIA SHKRET NUK REZISTOI
  SE JORGO ME GRATE LUFTOI
  MBRAPA SHPINE BURRAT KISHTE VRARE
  NJERI I KEQ , GREK TRADHETAR


  MJAFT I COPTUAT TOKAT TONA
  MJAFT I VADITET ME GJAK
  UN NUK TE SHAJ NGA NONA
  POR TI O GREK E KE HAK (hahahaha)


  DO MARIM HAK PER GJAKUN E DERDHUR
  PER FEMRAT QE PERDHUNUAT (qelbsinat)
  QE NE TROJET TONA KENI BREDHUR
  DHE PA MESHIRE FEMIJET MASAKRUAT


  NUK I HARROJM DOT SA SHUME KENI MARRE
  SI JA VRISJE FEMIJEN NENA JONE KA PARE
  KOKEN JA MBAJE SI RELIKE TE VJETER
  TRUPIN E TIJ JA JEPJE NJE KAFSHE TJETER


  KUR ERDHI GREKU NE SHQIPERI
  JA MORI BIJEN NENES NE SHPI
  AJO THOSHTE JO POR SE DEGJOI
  NE SY TE NENES E PERDHUNOI


  SOT JEMI NE SHEKULLIN NJEZET
  POR GREKU PRAP VAZHDON
  PORTAT NA I HAPI VET
  POR EMIGRANTET TORTURON


  KI KUJDES TE THEM GREQI
  SE VET ME MORE NE SHPI
  NE PRESIM SHUME QE MOS GABOJM
  DITA DO VIJ DHE DO JU SHKATRROJM

  SE SHQIPERIA JONE KA DURUAR SHUME
  QE TE NGRIHEJ NE KEMB IU DESH PUNE
  SE MBAN NE GJOKS KUFOMAT PREJ VITE
  SE TI VRAVE DHE I LIR IKE

  ME VERTE JEMI TEK JU
  POR MASAKRAT JO SI KEMI HARRU
  AJO DHIMBJE VRET
  AS NE SHEKUJ SMUNDET ME U TRET


  POR CDOKUSH MER ATE QE MERITON
  NGA DENIMI ASKUSH NUK SHPETON
  DHE JU NJE DITE DO NDESHKOHENI
  NGA JETE E LIRE DO DEBOHENI
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:40

  ...ndodhem ne traget... ...nje puthje buza ime pret... ...sa shume jemi larguar... ...zemrat tona kemi lenduar... ...nje vit ne do na ndaj... ...por malli prane do na mbaj... ...ndjenja per ty eshte shume e bukur... ...ajo merr krahe si nje flutur... ...nga Italia do te vije ne Shqiperi... ...do te te thoj shpirt e do kthehet perseri... ...e di qe do te te mungoj... ...se dhe une per ty kam nevoj... ...te dua kur me the... ...ne syt e mi ate lumturine e harruar ti pe... ...ate fjale nuk do ta harroj... ...sa te kem jeten do ta kujtoj....


  ...dedikuar ty...
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:41

  "KTHEHU"
  ...nuk ishte e lehte ta pranoja...edhe pse me humbjen jam mesuar...une ty per vete te doja...dhe nuk kam per te te harruar... ...nuk e kuptoj pse ma the...kur aq shume me doje...cfare gabimi ne mua pe...qe si dikur s'me mendoje... ...nuk e di pse mbaroi...dua vetem syt e bukur ti shikoj...kujto lotin qe mbi faqe ndaloi...dhe kthehu me thuaj te dashuroj... ...nuk genjej kur them te dua... ndoshta une kam gabuar...por dua vetem puthjet e tua... kthehu mos bej sikur me ke harruar... ...nuk te lutem te kthehesh tek une... por te them te dua shume... degjoje zemren perseri...se per ty kam ne gjoks shume dashuri... ...kthehu mos gabo...larg meje mos qendro...se i mallkuar do te jesh ...nese ne krahet e saj do te flesh... ...kthehu serisht e me perqafo... eja se per mua ke nevoj... eja me thuaj se me do...qe dhe une mos te te lendoj... ...kthehu perseri me zemer...jam e jotja une si femer...mos lejo qe urrejtja te fitoj...me thuaj perseri te dashuroj... ...kthehu spo ta kerkoj...po ta urdheroj...mos pyet c'thua...thuaj vetem TE DUA...
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by piccola_stella on 28.10.08 17:44

  "KAM FRIKE"
  ...Kam frik
  se dua te jetoj
  nuk po genjej
  veten po mashtroj

  Kam frik
  se me ndoshta sdo jem
  njerez me sdo shoh
  dashuri me sdo kem
  Kam frik
  por ti se kupton
  ti se ndjen
  prandaj sme beson

  Kam frik
  te lutem me ndihmo
  me qendro prane
  dhe syt mos mi harro

  Kam frik
  sdi ku do shkoj
  e di qe humba
  por sdua tju harroj

  Kam frik
  e di mbaroi
  un gabova
  por kjo zemer pagoi

  Kam frik
  sdua te iki
  sdua te shkoj
  sdua te mbaroj
  dua vetem te jetoj ....

  Sponsored content

  Re: KRIJIMET TUAJA....

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 25.06.18 20:19