FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

January 2019

MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


  Lajme nga bota e futbollit

  Share
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 09.04.08 16:13

  Rajkard: Tė qėndrojmė tė bashkuar!
  9 Prill Nė pėrfundim tė ndeshjes me Getafen (0?0), trajneri i Barcelonės, Frenk Rajkard, u kėrkoi lojtarėve tė tij qė tė qėndrojnė tė bashkuar pėr tė ndihmuar skuadrėn nė kėtė moment tė vėshtirė. “Duhet tė tregojmė forcėn tonė dhe tė qėndrojmė tė bashkuar. Eshtė njė moment i vėshtirė pėr ne, tė cilin duhet ta kalojmė me ēdo kusht. Mė vjen keq qė u krijua njė situatė e tillė, por nuk duhet tė dorėzohemi. Tė gjithė sė bashku duhet tė punojmė pėr ta ndryshuar kėtė situatė”, tha Rajkard, i cili komentoi edhe reagimin e tifozėve nė “Camp Nou”, tė cilėt vėrshėllyen lojtarėt pėr barazimin e arritur. “Mendoj se skuadra meriton mė shumė respekt pėr atė qė po bėn. Lojtarėt po bėjnė punėn e tyre, por edhe fati nuk ėshtė me ta. Ata kanė nevojė pėr mbėshtetje pėr tė ecur ėrpara. E dimė qė do tė jetė shumė e vėshtirė, megjithatė do tė luftojmė deri nė fund. Ndoshta publiku mund ta ketė acarimin e tij me njė person, por lojtarėt kanė shumė nevojė pėr mėshtetje. Tifozėt janė zemra e skuadrės”. Pėr sa i pėrket takimit tė zhvilluar nė “Camp Nou”, Rajkard tha se skuadra e tij ishte e pafat nė gjetjen e golit. “Nuk mund tė fitohen tė gjitha ndeshjet, edhe pse nuk duhet tė harrojmė se kemi goditur tre herė shtyllėn dhe kemi humbur dy apo tre raste flagrante pėr gol. Nuk ka qenė njė nga ndeshjet tona mė tė mira, por luftuam deri nė fund pėr tė marrė atė qė donim. Rastet ishin tė shumta, por kur topin nuk hyn nė rrjetė, atėherė nuk kemi ēfarė tė bėjmė. Nėse do tė kishim pak fat, atėherė tashmė gjithēka do tė ishte ndryshe. Kur shėnon njė gol, gjithēka ecėn ndryshe dhe skuadra fiton sigurinė e duhur. Megjithatė, duhet ta harrojmė kėtė ndeshje dhe tė mendojmė pėr takimet e ardhshme”, tha Rajkard, duke iu referuar takimit tė kthimit nė Champion League pėrballė Shalkes. “Do tė jetė njė ndeshje shumė e rėndėsishme, por edhe e vėshtirė nė tė njėjtėn kohė. Nuk mund dhe nuk duhet tė gabojmė. Luajmė nė fushėn tonė dhe shpresoj qė kėtė herė tė kėnaqim tifozėt tanė, tė cilėt kanė tė drejtėn e tyre tė sillen si tė duan”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 09.04.08 16:14

  Fenerbahēe ndalet nė “Portat e Londrės”!
  9 Prill Ēelsi siguroi njė vend pėr nė gjysmėfinale tė Champions League, pasi golat e Mikael Balakut dhe Frenk Lampardit shėrbyen pėr tė “hequr qafe” Fenerbahēen. Balak shėnoi me kokė nė njė goditje kėndi tė Xho Kolit pas vetėm katėr minutash, ndėrsa Eshli Kol goditi shtyllėn nė aksionin pasardhės. Nė mesin e pjesės sė parė, portieri Kudiēini pėsoi njė dėmtim dhe Grant u detyrua tė aktivizionte portierin e tretė, Hilarion. Lugano dhe Ugur iu afruan barazimit pėr turqit, pėrpara se Lampardi tė realizonte golin e dytė tre minuta nga fundi, pas njė kombinimi me Mishel Esienin nė zonė. Ēelsi do tė luajė nė gjysmėfinale me Liverpulin, i cili nė ēerekfinalen tjetėr fitoi 5?3 me rezultat tė pėrgjithshėm ndaj Ēelsit. Me “blutė” vetėm tre pikė pas Manēesterit nė kampionat, skuadra e Grantit duket nė gjendje pėr tė pėrmbushur njė dopietė historike.Ēelsi kishte nevojė pėr njė fitore minimale pėr tė pėrmbysur humbjen 2?1 tė Stambollit dhe goli i Balakut pas katėr minutash lojė i dha anglezėve qetėsinė e mjaftueshme, pasi kualifikimi virtual kaloi tashmė nė krahun e tyre. Kol goditi shtyllėn me Volkanin tė mundur dhe Balak iu afrua golit nė pjesėn e parė, por Fenerbahēe u shfaq kėrcėnuese nė dy raste tė pastra qė krijoi. Nė pjesėn e dytė tensioni ishte i dukshėm nė tė dyja skuadrat, ndėrsa Ziko kaloi me njė skemė me tre sulmuesa nė tė 60', pas futjes nė lojė tė Kezhmanit. Megjithatė, pavarėsisht dėshirės sė turqve, Ēelsi “arkivoi” ēėshtjen e kualifikimit me njė gol tė dytė tre minuta nga fundi dhe fitoi tė drejtėn pėr tė luajtur nė gjysmėfinale me Liverpulin pėr tė tretėn herė nė katėr sezonet e fundit.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 09.04.08 16:14

  Roma, nė “gjurmėt” e Krauēit!
  9 Prill Roma mbyll pistėn Luis Fabiano pas pėrfshirjes nė tratativa tė Realit tė Madridit dhe hap njė tė re, atė tė liverpulasit Piter Krauē. Misioni bėhet i mundur nga dėshira e gjigantit prej dy metrash pėr t’u larguar nga “Anfield”, ku e ka tė pamundur tė konkurrojė me Torresin pėr njė vend nė formacionin titullar. Krauē, njė prej mė tė mirėve nė skuadrėn e tij sezonin e shkuar ndihet i lėnė pas dore dhe i ka kėrkuar drejtuesve qė tė marrin nė konsideratė ofertat qė mund tė vijnė pėr tė. Liverpuli, nga ana e tij nuk dėshiron tė privohet nga Krauē, pėr vetė profilin e tij tė rrallė pėr t’u gjendur nė treg, por do tė jetė i detyruar tė negociojė nėse nuk dėshiron ta humbė futbollistin me parametra zero, pasi kontrata e tij me “tė kuqtė” skadon nė verėn e 2009?s. Liverpuli i ka ofruar gjigantit rinovimin, por kjo duket e vėshtirė qė tė ndodhė duke patur parasysh qė Krauēi nuk ėshtė i kėnaqur me minutat qė ka nė dispozicion nė “Anfield”. Verhdekuqtė i garantojnė Krauēit njė vend titullari pėrkrah Totit dhe njė kontratė prej 2,5 milion eurosh nė sezon. Mė shumė se paga, Krauēin e tundon premtimi i Spaletit pėr njė vend titullari. Futbollisti, vetėm pėrpara disa javėsh u shpreh kėshtu pėr situatėn e tij tek Liverpuli: “Do tė mė pėlqente tė qėndroja nė “Anfield” sepse Liverpuli ėshtė njė skuadėr fantastike dhe unė jam dashuruar pas saj. Megjithatė, duhet tė jemi realistė. Nėse dua tė kem ndonjė shans pėr tė luajtur nė kombėtare kam nevojė qė tė luajė nė vazhdimėsi”.Eshtė e kotė tė thuhet se nuk ėshtė Roma nuk ėshtė e vetmja skuadėr qė pretendon gjigantin. Manēester Siti dhe Portsmuthi kanė shfaqur gjithashtu interesimin e tyre, ndėrsa nga Italia mėsohet se Roma ėshtė duke ndjekur edhe mbrojtėsin e majtė tė Tuluzės, Zheremi Matjė.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 09.04.08 16:18

  Runi: E kam zili Xherardin!
  9 Prill Uejn Runi rrėfeu se fitorja e Champions League tė vitit 2005 nga ana e Liverpulit e motivon edhe mė shumė pėr tė pėrsėritur kėtė sukses me Manēester Junaitedin. Runi njihet si tifoz i “vjetėr” i Evertonit, pasi edhe ka luajtur me skuadrėn tjetėr tė Liverpulit, dhe ka pranuar se e ka pasur tė vėshtirė tė “gėlltiste” ngritjen e trofeun nga ana e Xherardit, pasi e kishte udhėhequr skuadrėn nė pėrmbysjen e paharrueshme ndaj Milanit. “E kisha tė vėshtirė tė shihja se si Stiven Xherard ngrite kupėn. E pata shumė zili. E di qė ishte gjė e mirė pėr futbollin anglez, sikurse ėshtė fakti qė ka katėr skuadra angleze nė ēerekfinale. Por kam qenė tifoz i Evertonit qė fėmijė dhe sigurisht nuk isha shumė i kėnaqur kur Liverpuli fitoi”, tha ai. Runi shtoi se njė nga arsyet pse zgjodhi Junaitedin pėr tė vazhduar karrierėn ka qenė pikėrisht mundėsia pėr tė pėrsėritur atė fitore tė Liverpulit. Skuadra e tij duket e sigurt drejt gjysmėfinales, pasi pret sot Romėn nė Manēester me avantazhin e dy golave nga ndeshja e parė, por Runi thekson se kampionati mbetet prioriteti i skuadrės sė tij. “Fitimi i trofeve si kampionati apo Champions ishte arsyeja pse zgjodha Manēesterin”, shtoi ai. “Kampionatin e fitova vjet dhe do tė ishte fantastike sikur tė fitonim nė Europė kėtė herė. Junaitedi duhet ta kishte fituar mė shumė kėtė titull, por shpresoj qė tė gjithė tė japim ndihmėn tonė qė numri i trofeve europianė tė shtohet”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 09.04.08 16:19

  Slomka: Nuk na duhet mrekullia!
  9 Prill Trajneri i Shalkes, Mirko Slomka, kėmbėngul qė skuadra e tij nuk ka nevojė pėr njė mrekulli pėr t’u kualifikuar nė gjysmėfinalet e Champions League. “Blutė mbretėrorė” kanė nevojė tė pėrmbysin nė “Camp Nou” humbjen minimale tė ndeshjes sė parė dhe trajneri gjerman beson qė skuadra sė tij do t’i mjaftonte mė e mira qė di tė bėjė pėr tė shkaktuar njė surprizė tė bujshme. “Barcelona ėshtė njė skuadėr shumė e mirė dhe ka disa lojtarė tė mrekullueshėm, por ne do tė shkojmė nė fushėn e tyre pėr tė tentuar fitimin e ndeshjes”, deklaroi Slomka nė konferencėn pėr shtyp tė ditės sė martė. Shalke nuk ėshtė kualifikuar kurrė nė historinė e saj nė gjysmėfinale tė Champions League, por Slomka shton: “Tė thuash qė kemi nevojė pėr njė mrekulli ėshtė njė ekzagjerim. Nėse lojtarėt japin mė tė mirėn dhe luajnė njė ndeshje tė mirė si individualisht ashtu edhe kolektivisht, atėherė nuk kam dyshime qė mund ta fitojmė ndeshjen dhe tė kualifikohemi”. Forma e Barcelonės nė ndeshjet e fundit ėshtė bėrė objektiv i fortė kritikash pėr shtypin spanjoll. Gjigantėt katalanas kanė fituar vetėm njė prej tetė ndeshjeve tė fundit, por Slomka mendon se nuk ka kurrė njė “moment tė mirė” pėr tė luajtur ndaj Barcelonės. “Vetėm sepse barazuan pa gola me Getafen nė javėn e fundit tė kampionatit nuk ėshtė e drejtė tė thuhet qė Barcelona nuk ėshtė nė formė tė mirė. Ky nuk ėshtė aspak njė shembull i goditur sepse Getafe luajti nė “Camp Nou” pėr tė mos pėsuar gol, ndėrsa ne duhet tė shėnojmė domosdoshmėrisht pėr t’u kualifikuar”. Nė fund, Slomka e komentoi kėshtu mungesėn e Mesit, Dekos dhe Ronaldinjos: “Tė gjithė futbollistėt e Barcelonės janė tė rrezikshėm. Kėto tre mungesa janė tė rėndėsishme, por zėvendėsohen nga lojtarė tė tjerė tė mėdhenj si Ksavi apo Iniesta. Barēa mbetet njė skuadėr shumė e fortė edhe pa Ronaldinjon, Dekon e Mesin”.

  Altintop: Jam shumė optimist

  Sulmuesi turk, Halil Altintop ka besim tė verbėr nė mundėsitė e skuadrės sė tij pėr tė avancuar mė tej. “Duam tė fitojmė, tė avancojmė nė gjysmėfinal tė Champions dhe besoj se kemi njė shans tė mirė pėr t’ia dalė mbanė. Nė ndeshjen e parė meritonim shumė mė tepėr, por nuk patėm fat. Nuk luajtėm mirė nė pjesėn e parė, por nė tė dytėn e dominuam ndeshjen dhe kjo na bėn qė tė ndihemi shumė optimistė pėrpara vizitės nė “Camp Nou””.

  Asamoah: Mund t’ia dalim!

  Gerald Asamoah, sulmuesi i kombėtares gjermane vė bast pėr Shalken: “Pa dyshim, ėshtė e qartė qė do tė jetė shumė e vėshtirė, por askush nuk besonte qė kishim njė shans pėr t’u kualifikuar deri kėtu. Mė pas, askush nuk besonte qė kishim nė shans ndaj Barcelonės dhe nė ndeshjen e parė nė shtėpi treguam qė jemi nė gjendje t’i mbyllim nė portėn e tyre pėr 45 minuta. Kemi nevojė pėr pak fat, por nuk ka dyshime qė kemi cilėsinė pėr t’ia dalė mbanė”.

  Kuranji: Nuk jemi dorėzuar!

  Sulmuesi i Shalkes, Kevin Kuranji i bashkohet shokėve tė tij nė optimismin pėrpara “zbarkimit” nė Barcelonė. “Luajtėm agresivisht nė pjesėn e dytė nė shtėpi, pa frikė dhe kjo ėshtė ajo qė duhet tė bėjmė edhe nė “Camp Nou”. Fakti qė Barēa do ta nisė si favorite nuk do tė thotė qė gjithēka ka pėrfunduar. Ne e dimė qė mund ta pėrmbysim rezultatin, e dimė qė mund tė shėnojmė nė “Camp Nou” dhe po presim me padurim qė ta vėrtetojmė kėtė”.
  avatar
  Legend_boy
  super antar
  super antar

  Male
  Number of posts : 652
  Age : 28
  Location : groenland
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-21

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by Legend_boy on 09.04.08 18:20

  MILAN NE GJURMET E DROGBAS DHE RONALDINJOS, SHPRESOJ QE TI MARRI SEPSE KA SHUME NEVOJ PER SULM
  avatar
  whats_up
  antar fillestar
  antar fillestar

  Male
  Number of posts : 21
  Age : 28
  Location : pogradec
  Job/hobbies : maturant
  Humor : cka
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-08

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by whats_up on 09.04.08 20:10

  ....sa e degjova bre....ronaldinho do ike nga barca,do zoti e merr interi e jo milani
  avatar
  Elboy814
  super-administrator
  super-administrator

  Male
  Number of posts : 1069
  Age : 28
  Location : everywhere
  Job/hobbies : administrator
  Humor : joke
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-18

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by Elboy814 on 12.04.08 22:06

  sapo degjova.
  arrihet marrveshja mes barcelones dhe milanit.
  ronaldinjo kuqezi per 30 milion eruro .sezonin tjeter.
  avatar
  Legend_boy
  super antar
  super antar

  Male
  Number of posts : 652
  Age : 28
  Location : groenland
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-21

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by Legend_boy on 12.04.08 22:33

  juve-milan 2-2 pjesa e pare
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:39

  Interi nuk e ndal “vrapin”
  14 Prill Inter 2

  Fiorentina 0

  Shėnues: Kambiaso 55', Baloteli 62'

  E diel, 13 prill 2008, ora 20:30, nė stadiumin “San Siro” tė Milanos

  Inter (4?3?1?2): Hulio Sezar, Maikon, Burdiso, Materaci (Kivu 73'), Maksuell, Vieira, Kambiaso, Zaneti, Stankoviē (Figo 89'), Kruz, Baloteli (Sezar 77'). Tr.: Manēini

  Fiorentina (4?3?3): Frei, Jorgensen, Gamberini, Ujfalushi, Gobi, Kuzmanoviē, Liverani (Osvaldo 78'), Montolivo (Paskual 71'), Santana, Pacini ((Vieri 56'), Mutu. Tr.: Prandeli

  Gjyqtar: Sakani

  Kanė mjaftuar golat e Kambiasos dhe Balotelit pėr tė mundur njė Fiorentinė tė lodhur nga sfida e fituar nė mesjavė, nė Holandė, ndaj PSV Eindhovenit. Pas njė pjese tė parė tė vėshtirė, nė tė cilėn Interi ka ushtruar presion, por ka gjetur pėrballė njė Frei tė jashtėzakonshėm, i cili ka pritur tė gjitha gjuajtjet e djemve tė Manēinit, duke nisur me Burdison, Kruzin, Kambiason, por edhe “silurėn” e kapitenit Zaneti, nė 45 minutat e dyta vjollcėt janė kthyer prapa, pėr tė ruajtur tė paktėn barazimin, por vendosmėria e tė zotėve tė shtėpisė ka qenė e madhe dhe dėshira pėr tė marrė tre pikė po ashtu, kanė dominuar mbi miqtė, tė cilėt janė “dorėzuar”, nė fillim pėrpara goditjes sė Kambiasos, i cili ėshtė shėrbyer nga Vieira nė qendėr tė zonės sė rreptėsisė, dhe nga SuperMario Baloteli, qė ka pėrfituar nga njė asist i Kruzit dhe nga vendosja e gabuar e mbrojtjes sė Fiorentinės, duke u treguar i “ftohtė” pėrpara portierit. Njė fitore e rėndėsishme, qė mban nė +4 avantazhin me Romėn, pesė javė nga fundi i kampionatit.

  Manēini: Karakteri i djemėve mė pėlqeu

  “Ishte njė ndeshje e vėshtirė, e cila u zhbllokua vetėm nė pjesėn e dytė, ku ushtruam mė shumė presion dhe konkretizuam rastet qė patėm. Nė pjesėn e parė u ndalėm nga njė SuperFrei, i cili bėri disa pritje tė shkėlqyera, ndaj nė total e merituam, sepse djemtė dhanė maksimumin”. Nė kėtė mėnyrė u shpreh Roberto Manēini pas suksesit tė arritur me Fiorentinėn. Trajneri zikaltėr mė pas foli edhe pėr kampionatin: “Eshtė gjithmonė i hapur, sepse asnjėherė nuk e kam konsideruar tė mbyllur, pėrderisa matematika nuk e lejon njė gjė tė tillė. Sigurisht, avantazhi qė kemi me Romėn ėshtė i rėndėsishėm, por kanė mbetur edhe pesė javė deri nė fund dhe nuk do tė jetė aspak e lehtė. Kalendari uk ėshtė i lehtė pėr askėnd, ndaj kam pėrshtypjen se si ne, ashtu edhe Roma, do ta kemi tė vėshtirė. Jam i kėnaqur nga loja e zhvilluar dhe sepse disa lojtarė qė na kishin munguar janė duke rikuperuar. Ibrahimoviē? Javėn e ardhshme do tė nisė tė stėrvitet me skuadrėn dhe ndoshta do tė luajė me Torinon. Kupa e Italisė? Ne nuk do tė tolerojmė, sepse e duam edhe atė trofe”.

  Prandeli: Lodhja u ndje sidomos nė pjesėn e dytė

  Ēezare Prandeli ėshtė i kėnaqur me lojėn e zhvilluar nga Fiorentina e tij, edhe pse pranon se pėr disa gabime, ekipi vjollcė u ndėshkua nga Interi: “E prisja njė presion tė Interit, sidomos nė pjesėn e dytė, sepse ata ishin mė tė freskėt dhe ishte normale rendimenti ynė tė binte ndjesshėm, pasi kishim luajtur nė mesjavė. Nė 45 minutat e para provuam qė tė krijonim, por e kishim tė vėshtirė, sepse zikaltrit nė mesfushė janė tepėr tė mbuluar. U mundova tė hidhja forca mė tė freskėta nė fushė, por avantazhi i tyre na kushtėzoi qė tė sulmonim dhe pėsuam golin e dytė, pėr njė shpėrqėndrim nė vendosje”, tha Prandeli, i cili mė pas foli edhe pėr zonėn Champions: “Natyrisht, fati ynė ishte se tė gjithė ndjekėsit humbėn dhe kjo na jep mė shumė qetėsi, por s’duhet tė mendojmė pėr tė tjerėt, por vetėm pėr ndeshjet qė na kanė mbetur, tė cilat s’do tė jenė aspak tė lehta, pasi skuadrat luftojnė pėr objektiva tė ndryshme, sidomos ato ekipe qė do tė mundohen tė marrin sa mė shumė pikė pėr tė mos rėnė nė kategori”.


  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:40

  Roma, nga “ferri nė parajsė”!
  14 Prill UDINEZE 1

  ROMA 3

  Shėnues: Di Natale 52'/ Vuēiniē 64', Tadei 70', Zhuli 90'

  E diel, 13 prill 2008, ora 15:00, nė stadiumin “Friuli” tė Udines

  Udineze (3?4?3): Handanoviē, Zapotoēni, Koda, Lukoviē, Ferroneti (Zapata 80'), D’Agostino (Pinci 83'), Inler, Dosena (Floro Flores 77'), Pepe, Kualjarela, Di Natale. Tr.: Marino

  Roma (4?2?3?1): Doni, Sisinjo, Mekses, Panuēi, Toneto, De Rosi, Pizarro, Tadei, Perrota (Zhuli 63'), Vuēiniē (Antunes 90'+2), Toti (Brigi 76'). Tr.: Spaleti

  Gjyqtar: Ricoli

  Eliminimi nga Champions League nuk ka rėnduar mbi Romėn, ose mė mirė, ka rėnduar deri nė momentin e golit tė shėnuar nga Di Natale, duke parė se “rrjeta” e sulmuesit tė Udinezes ka shėrbyer si njė “kėmbanė zgjimi” pėr verdhekuqtė, tė cilėt me zemėr, shpirt dhe grintė kanė mundur tė pėrmbysin rezultatin, duke e kthyer 3?1 nė favorin e tyre. Me kėtė fitore, kryeqytetasit kanė arritur qė tė prishin serinė pozitive tė friulianėve, tė cilėt tashmė e shohin nga larg zonėn Champions League, sepse kanė humbur shansin pėr tė kaluar Milanin dhe pėr t’iu afruar Fiorentinės. Djemtė e Spaletit mund tė gėzojnė edhe pėr njė tjetėr fakt, pra kthimin e kapitenit Toti, i cili ka zhvilluar njė ndeshje tė mirė dhe ėshtė zėvendėsuar nė fund, vetėm pėr tė pushuar, pasi kanė mbetur edhe pesė ndeshje tė tjera deri nė fund. Pjesa e parė ka qenė me shumė raste, por me asnjė gol, sepse tė dy portierėt, si Doni, ashtu edhe Handanoviē kanė bėrė disa mrekulli, deri kur braziliani ėshtė thyer nė fillim tė pjesės sė dytė, kur njė gabim i Panuēit nė vendosje, i ka dhėnė shansin Di Natales tė shtyjė topin nė rrjetė, me kokė. Doni ka qortuar ashpėr mbrojtėsin verdhekuq, ndėrsa nervozizmi ėshtė shtuar, me kapitenin Toti qė ka protestuar ashpėr nė njė sėrė situatash. Mė pas, presioni ėshtė shtuar dhe Vuēiniē ka barazuar rezultatin, ndėrsa Tadei, pak mė vonė, ka dyfishuar, me Zhulinė qė ka siguruar gjithēka nė fund. Lufta pėr titull mbetet e hapur.

  Toti: Besojmė te forcat tona

  Eshtė i lumtur kapiteni Toti pėr suksesin e arritur jashtė fushės: “Tė luash nė Udine nuk ėshtė e lehtė, sepse kundėrshtari, ndaj tė cilit u pėrballėm pretendon pėr zonėn Champions dhe ka lojtarė tė rėndėsishėm dhe cilėsorė nė skuadėr. Sigurisht, ne besojmė nė forcat tona dhe kjo na dha energjitė pėr tė pėrmbysur disavantazhin”.

  De Rosi: Fitore e gjithė grupit

  Daniele de Rosi e komenton kėshtu fitoren nė Udine: “Tre pikėt e arritura nė Udine janė tė rėndėsishme dhe kanė njė domethėnie tė madhe, sepse nėse do tė kishim barazuar, atėherė ndoshta lufta pėr titull do tė ishte mbyllur, por kėshtu mund tė besojmė deri nė fund. Kur pėsuam gol, ishim tė vetėdijshėm se mund tė pėrmbysnim gjithēka, edhe pse ishim tė nervozuar. Ishte sukses i grupit dhe i forcės tonė, qė ėshtė e madhe. Tė mos ndalemi mė”.

  Spaleti: Sukses i rėndėsishėm

  Luēiano Spaleti pėrgėzon skuadrėn e tij pėr fitoren nė “Friuli”: “Arritėm njė sukses tė rėndėsishėm nė njė fushė tė vėshtirė dhe ndaj njė skuadre qė po zhvillon njė kampionat tė madh. Ishte njė ndeshje e mbushur me raste nga tė dy krahėt, por djemtė u treguan mė tė zotė qė kthyen nė favorin e tyre rezultatin, pasi pėsuan gol nė fillim tė pjesės sė dytė. Titulli? Mund tė them se ēdo gjė ėshtė nė dorėn e Interit, por ne kemi pėr detyrė qė tė besojmė deri nė fund, sepse kampionati ėshtė i hapur”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:40

  Del Piero: Te Juvja kam uri
  14 Prill Britma e zakonshme e kapitenit Alesandro del Piero ka shoqėruar Juventusin nė kėtė kampionat, pikėrisht nė ato ndeshje nė tė cilat vėshtirėsitė dhe diferenca nė aspektin teknik te bardhezinjve me kundėrshtarė tė klasit tė lartė, si Roma, Inter apo Milan, kanė qenė tė mėdha. Edhe njėherė, “Pinturikio”, i cili nė fillim tė sfidės me kuqezinjtė, ka marrė fanellėn e Gaetano Shireas, ish?legjendės sė “Zonjės sė Vjetėr”, pėr paraqitjen numėr 300?tė me fanellėn e Juves, ka qenė protagonist i njė fitoreje tė rėndėsishme, sepse ka qenė i tiji goli qė i parė qė i ka hapur rrugėn suksesit tė djemve tė Ranierit, nė “Olimpico”. Del Piero ėshtė histori, Del Piero ėshtė kronikė, por mė shumė nga gjithēka tjetėr, “damari” qė furnizon me gjak zemrėn e “Zonjės”. Nė fund tė ndeshjes, Ale u shpreh: “Gjithēka shkoi shumė mirė, sepse ishte njė mbrėmje e madhe pėr ne tė gjithė. Jam shumė i emocionuar, pėr rekordin e Shireas dhe pėr ndeshjen. E njoh gruan dhe djalin e ish?kapitenit legjendar dhe jam i nderuar qė mė dorėzuan fanellėn e tij pikėrisht familjarėt. Shirea ka qenė pėr mua njė shembull profesionalizmi. Nga vjen gjithė kjo energji brenda meje? Besoj se ka vetėm njė motiv: gjithmonė zbres nė fushė me dėshirėn pėr tė dhėnė mė tė mirėn dhe pėr tė fituar, sepse etja pėr triumfe nuk ėshtė mė shuar, edhe pse kam arritur gjithēka nė jetė. Eshtė e vėrtetė qė kemi mundur tė gjitha skuadrat e mėdha, sepse kemi qenė perfekt nė kėto sfida, por s’duhet tė mjaftohemi me kaq. Duhet tė vazhdojmė nė rrgėn e nisur”. Nė fund, njė batutė pėr “Paninin”, revista e njohur e cila e ka futur Del Pieron nė albumin e Europianit: “I falenderoj pėr kėtė vlerėsim, por do tė vendosė Donadoni”. Edhe “heroi” i mbrėmjes, Salihamixhiē, ka qenė nė “qiellin e shtatė”: “Ishte nata ime me fat, sepse i shėnova dy gola kampionėve tė botės. Tani mund ta themi: jemi nė Champions”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:41

  Bajerni, me "pesė yje"!
  14 Prill Bajerni i Mynihut shpartalloi dje 5-0 Borusian e Dortmundit duke u shkėputur kėshtu 10 pikė para Verderit nė krye tė renditjes sė Bundesligės. Tashmė titulli i 21-tė ėshtė edhe mė pranė pėr bavarezėt, tė cilėt nuk treguan shenja lodhjeje pas 120 minutave dramatike ndaj Getafes nė mesjavė. Serinė e golave e hapi Lukas Podolski qė nė tė 3' me njė supergol nga 20 metra largėsi. Pesė minuta mė vonė Ze Roberto kombinoi bukur me Filip Lahmin dhe dhe shėnoi golin e dytė. Bajerni e dominoi menjėherė takimin dhe deri nė tė 22' kishte shėnuar edhe dy herė tė tjera me Luka Tonin, dy herė nga krosimet e Ze Robertos. Italiani e ēoi kėshtu nė 31 numrin e golave tė shėnuar kėtė sezon, me 18 vetėm nė kampionat. Nė pjesėn e dytė ritmi ra por pati kohė edhe pėr njė gol tė pestė nga Andreas Otl. Nė ndeshjen tjetėr tė ditės, Shtutgarti kampion nė fuqi u mund 3-0 nga Bajer Leverkusen.

  Hitcfeld:

  Otmar Hitcfeld dhe Tomas Dol u larguan nga "Allianz Arena" me humorin krejtėsisht tė kundėrt nga njėri-tjetri, pas fitores 5-0 tė Bajernit ndaj Borusias sė Dortmundit. Trajneri i vendasve kishte lėnė pushim disa lojtarė, por kjo nuk i pengoi tė dominonin ndeshjen. "Skuadra zbriti nė fushė me besim tė madh te vetja dhe e nisi me ritėm tė lartė lojėn mjaft shpejt. Ata lanė topin tė bėnte punėn e tij dhe i shndėrruan nė gol tė gjitha rastet e para qė krijuan", tha Hitcfeld. "Por nuk duam qė tė bėhemi shumė euforikė pėr rezultatin. E dimė qė luajtėm mirė, por duhet tė tregojmė tė njėjtin pėrqendrim dhe tė njėjtėn cilėsi nė lojė edhe javėn e ardhshme".

  Menaxheri i Bajerni, Uli Hėnes, dukej shumė i lumtur nė stol, teksa shijonte njė ndeshje fantastike... pėr Bajernin. "Ksihim kohė qė nuk shihhnim njė gjysmėorėsh kaq tė bukur si sot", tha ai. "Ishte futboll qė vetėm mund tė vėshtroje me adhurim. Secili prej golava ia ka vlejtur biletėn qė kanė paguar tifozėt. Por nuk duhet ta marrim kėtė fitore si bazė para finales sė Kupės, ajo do tė jetė tjetėr ndeshje".

  Nė fakt ėshtė finalja e Kupės sė Gjermanisė pas njė jave qė ka futur edhe mė shumė nė shqetėsime Tomas Dolin. "Nuk u pėrpoqėm fare pėr tė bėrė diēka, ishte njė si njė ekzekutim pėr ne", tha ai. "E vetmja gje qė mund tė bėj ėshtė t'i kėrkoj falje tifozėve tė Dortmundit".

  Slomka rrėzohet nga stoli i Shalkes

  Humbja 5-1 ndaj Verderit i ka kushtuar shtrenjtė Mirko Slomkės, tashmė ish-trajner i Shalkes. Pas mė pak se 24 orėve nga humbja nė Bremen, klubi nga Gelsenkirshen ka lėshuar njė komunikatė zyrtare ku deklaronte shkarkimin e trajnerit 40-vjeēar. "Kisha kohė qė kisha vendosur qė tė ndėrprisnim bashkėpunimin tonė me Slomkėn nė fund tė sezonit", shpjegoi menaxheri i klubit, Andreas Myler. "Por pas humbjes me Verderin vendosa qė kėtė vendim ta vinim nė zbatim pak mė herėt. U krijua njė situatė ku mendojmė se qėndrimi i tij mund tė kishte dėmtuar mundėsitė e skuadrės pėr tė siguruar njė vend pėr nė Champions League sezonin e ardhshėm", shtoi ai. Slomka e mori drejtimin e Shalkes nė janar 2006 duke zėvendėsuar Ralf Rangnik, pasi kishte qenė ndihmėsi i tij pėr dy vjet. Pavarėsisht suksesit relativ, me vendin e dytė nė kampionat vjet dhe arritjen nė ēerekfinalet e Champions League sivjet, puna e Slomkės kishte kohė qė ishte nė rrezik.

  Mateus bėhet trajner nė Izrael!

  Lotar Mateus deklaroi dje se do tė punojė si trajner nė Izrael pasi ka firmosur njė kontratė dyvjeēare pėr tė drejtuar klubin Makabi Netanja. Netanja momentalisht ėshtė nė vend tė dytė tė kampionatit vendas dhe burime nga klubi konfirmuan se presidenti, i linduri nė Gjermani Daniel Jamer, ka arritur marrėveshjen me 47-vjeēarin pėr tė marrė drejtimin e klubit qė nga qershori. "Jam shumė i lumtur qė do tė jetoj dhe punoj nė njė vend kaq tė bukur si Izraeli", tha Mateusi. Marrėdhėniet Izrael?Gjermani gjithmonė janė lidhur me Holokaustin dhe Jamer e ka pėrshkruar marrjen e njė prej lojtarėve mė tė mėdhenj gjermanė nė Izrael si dhuratėn mė tė madhe qė mund t'i ofronte kėtij vendi. Mateus ka qenė kapiten i Gjermanisė nė Kupėn e Botės tfituar nė vitin 1990 dhe ka luajtur 150 ndeshje me kombėtaren para se tė tėrhiqej tetė vjet mė parė. Mė parė ka punuar si trajner te Rapidi i Vjenės, Partizani i Beogradit, kombėtarja hungareze, Ateltiko Parananense dhe Salcburgu.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:43

  Rajkard: Titulli, i pamundur!
  14 Prill Trajneri i Barcelonės, Frenk Rajkard, ėshtė shprehur shumė i zhgėnjyer pas barazimit 2-2 tė arritur pėrballė Rekreativos, nė njė ndeshje ku skuadra katalanase ka lėnė dy pikė shumė tė vlefshme. "E filluam shumė mirė ndeshjen, por nuk arritėm tė kontrollonim avantazhin e krijuar. Jam i kėnaqur me punėn e skuadrės, por jo me golat e pėsuar. Kishim mundėsi tė merrnim njė fitore shumė tė vlefshme, por humbėm dy pikė shumė tė rėndėsishme. E dominuam ndeshjen, ndėrsa Rekreativos arriti tė na ndėshkonte nga gabimet tona. Goli i parė? Nuk e kam parė epidosin, por Valdez mė tha se topi nuk e kishte kaluar vijėn fatale. Nuk dua tė fajsoj gjyqtarin. Ai e ka gjykuar si gol dhe ne nuk mund tė bėjmė asgjė tani. Duhet tė analizojmė gabimet tona, sidomos te goli i dytė i Rekreativos", tha Rajkard, i cili mendon se me kėtė barazim, titulli kampion ėshtė pothuajse i pamundur. "Kemi humbur dy pikė shumė tė vlefshme dhe mė vjen keq pėr kėtė. Matematikisht gjithēka ėshtė e mundur, por mendoj se ėshtė shumė e vėshtirė. Kanė mbetur edhe gjashtė ndeshje, por do tė jetė shumė e vėshtirė. Skuadra do tė luftojė, edhe pse shanset nuk janė mė aq tė mėdha sa mė parė". Lajmi i mirė pėr Barcelonėn ishte rikthimit i Lionel Mesit nė fushėn e lojės pas mė shumė se njė muaji. "Jam i lumtur pėr tė sepse ėshtė njė lojtar shumė i rėndėsishėm pėr skuadrėn. Shpresoj qė tė jetė nė 100% tė formės sė tij nė takimet me Manēester Junaitedin".
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:44

  Junaited "vret" Arsenalin!
  14 Prill Manēester Junaitedi nxori pėrfundimisht nga gara pėr titull Arsenalin duke e mundur 2-1 dje nė "Old Trafford". "Topēinjtė" e nisėn nė mėnyrėn mė tė mirė takimin, pasi shėnuan tė parėt me anė tė Emanuel Adebajor, por goli i 38-tė sezonal i Kristiano Ronaldos (me penallti) dhe njė goditje dėnimi e ekzekutuar nė mėnyrė tė pėrkryer nga Ouen Hargrivs i dhanė fund shpresave tė tyre. Skuadra e Vengerit luajti disi mė mirė, por shpėrdoroi shumė edhe nė fund, kur kishte mundėsi tė merrte qoftė edhe njė pikė. Kur Adebajori shėnoi me kokė (disa pamje treguan se e shtyu edhe me dorė topin) u duk sikur miqtė nga Londra do tė mbanin gjallė shpresat e tyre. Por ishte kapiteni Gallas qė me njė prekje tė topit me dorė nė zonė, shkaktoi 11-metėrshin e realizuar nga Ronaldo pas dy pėrpjekjesh. Dhe "perla" e Hargrivsit bėri qė Junaitedi tė kalonte tani gjashtė pikė para Ēelsit nė renditje, edhe pse blutė do tė presin sonte Uiganin nė "Stamford Bridge".

  Venger: Tani gjithēka mori fund

  Trajneri Arsenalit, Arsen Venger, pranoi se shpresat e skuadrės sė tij pėr tė fituar titullin janė shuar totalisht pas humbjes ndaj Manēester Junaitedit. "Po, tani jemi jashtė gare", tha Vengeri. "Luajtėm me cilėsi dhe me shpirt dhe jam krenar pėr paraqitjen tonė. Nuk kemi ēfarė tė bėjmė tani. Patėm shumė raste pėr tė shėnuar dhe ishim vėrtet tė pafat qė nuk arritėm tė fitonim kėtė ndeshje". Vengeri nuk gjeti fjalėt pėr tė shpjeguar kėtė kthesė negative qė ka marrė sezoni i skuadrės sė tij, qė nė fillim tė shkurtit ishte pesė pikė para vendit tė dytė dhe tani ka zbritur edhe nė vend tė tretė. Njė arsye pėr Vengerin ėshtė edhe fati i keq. "Dy muajt e fundit nuk kemi qenė me fat dhe kjo u pa edhe nė kėtė ndeshje tė fundit", tha ai. "Eshtė e vėshtirė qė tė gjejmė njė arsye tė vėrtetė kur sheh se si humbėm, pas lojės qė zhvilluam". Arsenali ėshtė kritkuar shumė pėr mungesėn e konkretizimit tė lojės nė gola dhe pėrvojės sė pakėt nė, por Vengeri ka besim tek lojtarėt e tij dhe ėshtė i bindur qė mund tė fitojnė njė titull. Sigurisht jo kėtė vit. "Besoj se kjo skuadėr ėshtė mjaftueshėm e mirė sa pėr tė fituar", shtoi ai. "Patėm njė rėnie nė formė qė prej marsit dhe duhet tė gjejmė arsyet pse na ndodhi kjo, por objektivi kryesor tani ėshtė qė skuadra tė mos ndryshojė dhe tė vazhdojmė projektin me kėta lojtarė".

  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:44

  Liverpuli "saldon" Champions
  14 Prill Liverpuli "ēimentoi" vendin e katėrt nė renditje, duke mundur 3-1 Bllekbėrnin nė "Anfield Road". Problemet qė ka pasur brenda klubit nuk kanė ndikuar nė paraqitjen e lojtarėve nė fushėn e lojės, tė cilėt nuk ka hasur probleme pėr tė kaluar skuadrėn e Mark Hjuxhs. Megjithatė tė kuqve iu desh njė orė lojė pėr tė shėnuar golin e parė, me njė zbritje tė shkėlqyer tė kapitenit Xherard, nė kombimin me Lukas Levian, tė kurorėzuar nė fund me gjuajtje po aq tė bukur. Ishte ndeshja e 300-tė e Xherardit nė Premier League me Liverpulin, por pėr tė siguruar fitoren nė kėtė ditė tė shėnuar pėr tė menduan edhe Fernando Torres dhe Andrij Voronin. Mė pas Xherard dha krosimin pėr golin e Torresit, i shtati radhazi pėr spanjollin nė ndeshjet nė "Anfield Road". Vendasit u dukėn tė sigurt drejt fitores qė nga ai ēast dhe realizuan dėshirėn e trajnerit Rafa Benitez, i cili u kishte kėrkuar pėrqendrim te kampionati dhe jo te pėrballjet europiane ndaj Ēelsit. Nė fund Voronin, i futur si zėvendėsues, shėnoi golin e tretė pėr Liverpulin pas krosimit tė Xhon Arne Rises, ndėrsa Bllekbėrni u ngushėllua me njė tjetėr gol tė Roke Santa Kruz pak sekonda mė vonė. Fitorja e ēon Liverpulin pesė pikė para Evertonit nė renditje, duke bėrė edhe mė tė sigurt vendin e katėrt dhe pjesėmarrjen nė Champions League sezonin e ardhshėm.

  Xherard: Krenar pėr ndeshjen e 300-tė nė Premier

  Stiven Xherard festoi me njė gol dhe njė pasim pėr gol ndeshjen e tij tė 300-tė nė Premier League me fanellėn e Liverpulit. Kapiteni ishte vendimtar nė fitoren ndaj Bllekbėrnit dhe pėrforcimin e vendit tė katėrt nė renditje. Pas takimit, mesfushori anglez tha: "Ndihem shumė krenar qė kam arritur tė luaj njė numėr kaq tė madh ndeshjesh nė kampionat. Eshtė njė ditė e madhe, e kurorėzuar me gol pas njė paraqitje tė mirė. Por e gjithė skuadra luajti mirė, edhe pse u zhgėnjyem pak qė pėsuam atė gol nė fund. Bllekbėrni luajti shumė mirė nė mbrojtje dhe na u desh tė trgoheshim tė duruar para se tė gjenim rrugėn e golit". Xherard dhe Torres kanė shėnuar tashmė mė shumė se 50 gola mes njėri-tjetrit dhe kapiteni nuk la pa lavdėruar sulmuesin spanjoll tė blerė nė verė nga Atletiko e Madridit. "Ai ėshtė njė lojtar i mirė, vrapon shpejt dhe ėshtė kėnaqėsi tė luash pėrkrah tij", shtoi Xherard. "Eshtė e pabsueshme qė ka shėnuar deri tani 30 gola nė sezonin e tij tė parė kėtu dhe jam i sigurt se do tė shėnojė edhe disa tė tjerė deri nė fund". Fitorja e ēoi Liverpulin pesė pikė para kundėrshtarėve tė tė njėjtit qytet, Evertonit, dhe tani vendi nė Champions League duket mė i sigurt. "Ishte e rėndėsishme qė tė shfrytėzonim kėtė mundėsi", tha Xherard duke kujtuar barazimin e njė dite mė parė tė Everonit me Birmingamin. "Sigurisht asgjė nuk ka pėrfunduar me kaq por kemi besim se mund t'ia dalim mbanė mjaft mirė". Liverpuli ka "pushtuar" gazetat edhe pėr "ndeshjet" jashtė fushe mes pronarit Tom Hiks dhe shefit ekzekutiv Rik Perri, por Xherard pranoi se ka mbetur i zhgėnjyer nga ngjarjet e shėmtuara. "Ne jemi Liverpuli, jemi mė tė mirė se kaq", tha ai. "Megjithatė, ne lojtarėt kemi gjėra mė tė rėndėsishme pėr t'u marrė".  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:45

  Juve me shpirt, Milan dorėzohet
  13 Prill

  JUVENTUS 3

  MILAN 2

  Shėnues: Del Piero 12', Salihamixhiē 45', 80'/ Inzagi 14', 31'

  E shtunė, 12 prill 2008, ora 20:30, nė stadiumin “Olimpico” tė Torinos

  Juventus (4?4?2): Bufon, Grigera, Legrotalje (Stendardo 51'), Kielini, Molinaro, Kamoranezi (Noēerino 90'+1), Tiago, Sisoko, Salihamixhiē, Trezege (Iakuinta 78'), Del Piero. Tr.: Ranieri

  Milan (4?3?2?1): Kalaē, Bonera, Simiē, Maldini, Favali, Gatuzo (Xhilardino 83'), Pirlo (Broki 89'), Ambrozini, Kaka, Sedorf, Inzagi (Kafu 69'). Tr.: Anēeloti

  Gjyqtar: Roki

  Karton i kuq: Bonera 66' (Milan)

  Hasan Salihamixhiē, njė emėr qė do tė mbahet mend gjatė te tifozėt e Juventusit, por jo vetėm, dy iniciale qė mund tė vendosin edhe pėr pjesmarrjen e sigurtė nė Champions League. Boshnjaku shėnon “dopietėn” e parė nė kampionat, ndaj Milanit, i cili detyrohet qė tė “dorėzohet” pėrballė bardhezinjve. Nė “Olimpico” pėrfundon 3?2 pėr “Zonjėn e Vjetėr”, pėr efekt edhe tė golave tė Del Pieros dhe Inzagit. Njė sfidė spektakolare, e denjė pėr njė derbi Italie. Pjesa e parė ėshtė njė “shou” puro, me kapitenin Aleks qė ndez menjherė duelin, duke mposhtur Kalaēin, por SuperPipo barazon situatėn, duke i dhėnė mė pas avantazhin kuqezinjve, njė pėrmbysje qė mban “aromėn” e trepikėshit, por nuk ėshtė kėshtu, sepse nė fund tė pjesės sė parė ėshtė Salihamixhiē ai qė fikson rezultatin nė 2?2. Nė pjesėn e dytė ritmi ulet, por lufta sportive ėshtė e ashpėr, sidomos nė mesfushė, deri kur episodi qė vendos ndeshjen ėshtė i Bonerės, i cili ndėrhyn ashpėr Sisokos, duke marrė karton tė kuq. Milani me dhjetė dhe Juventusi pėrfiton, me Salihamixhiē, qė shėnon me kokė. Minutat e fundit janė administrim pėr “Zonjėn”.

  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 14.04.08 17:46

  Manēini: Po afron fundi dhe gabimet na kushtojnė
  13 Prill Zlatan Ibrahimoviē nuk grumbullohet edhe ndaj Fiorentinės. Suedezi ndihet mė mirė, por Roberto Manēini, trajneri zikaltėr nuk ka ndėr mend ta rrezikojė pėr kėtė ndeshje dhe pohon: “Mund tė kthehet tė dielėn e ardhshme, nė sfidėn ndaj Torinos!”. Ndėrkohė, sot nė mbrėmje, suedezi do tė ndjekė nga televizori duelin me ekipin vjollcė. Trajneri zikaltėr, i cili ėshtė prezantuar nė konferencėn pėr shtyp me syze dielli pėr tė fshehur njė alergji te bezdisshme, ka nėnvizuar vėshtirėsitė qė djemtė e tij mund tė hasin pikėrisht ndaj ekipi tė Prandelit, i cili po befason tė gjithė: “Tė gjitha takimet janė tė vėshtira, nė veēanti kjo sfidė, sepse kemi fatin e keq pėr t’u pėrballur me njė skuadėr nė formė tė shkėlqyer. Do tė jetė e vėshtirė si nė Bergamo, por ėshtė e rėndėsishme qė tė vazhdojmė tė fitojmė”. Pasi ka “dribluar” mė pas argumentin Ronaldinjo (“Nė kėtė moment mendoj pėr gjashtė ndeshjet e fundit tė kampionatit”), tekniku ka folur pėr Mario Balotelin, duke e inkurajuar: “Pranė portės ėshtė mė i rrezikshėm, por ėshtė i ri dhe mund tė mėsohet edhe nė role tė tjera”. Nė vazhdim, Manēo ka folur pėr zėrat nė lidhje me njė lėkundje tė pozicionit tė tij nė pankinė: “Nė tė vėrtetė, kanė dalė shumė emra nė qarkullim, pėr fajin tim, por janė pjesė e lojės dhe nuk mė takojnė”. Mė pas, pėrqėndrimi te ndeshja me Fiorentinėn dhe lufta pėr titull, qė vazhdon: “Nėse Roma do tė kishte pasur edhe Champions dhe do tė ishte kualifikuar, ndoshta tani do tė ishim mė tė qetė. Skuadra ndihet mirė nė krahasim me tė kaluarėn, por tė gjithė e dimė se Fiorentina ėshtė skuadra e momentit dhe me PSV?nė i pashė nė njė formė tė shkėlqyer. Nėse Mutu luan ashtu si di, do tė kemi probleme”.

  Prandeli: Nė Milano, ashtu si me PSV

  E djeshma, e sotmja dhe e nesėrmja kanė njė ndėrthurje tė veēantė nė fjalėt e Ēezare Prandelit. Trajneri vjollcė tregon nė prag tė Inter?Fiorentina: “Duhet tė harrojmė elozhet qė morrėm pas fitores nė Holandė, ndaj PSV Eindhovenit. Nė stėrvitja kam parė lojtarėt tė motivuar dhe do tė zbresim nė “San Siro” me vetėdijen se mund tė marrim njė rezultat tė rėndėsishėm. Do t’i kėrkoj ekipit tė njėjtėn sjellje dhe duhet tė kemi tė njėjtėn siguri. Natyrisht, me zikaltrit s’na lejohen gabime, sepse kanė futbollistė qė mund tė bėjnė diferencėn nė ēdo moment. Champions? Ne do tė mendojmė tė fitojmė sa mė shumė ndeshje tė mbetura, pėr tė bėrė llogartė nė fund”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 16.04.08 17:29

  Ranieri: Kujdes nė “kthesat” e fundit
  16 Prill Edhe pse vėmendja duhet tė pėrqėndrohet te ndeshja e sotme ndaj Parmės, nė konferencėn e djeshme pėr shtyp, nė prag tė sfidės me verdheblutė, javė e prapambetur kjo pėr Juventusin, Klaudio Ranieri, trajneri bardhezi, ka folur fillimisht pėr merkaton dhe Amaurin, i cili ėshtė shumė pranė kalimit te “Zonja e Vjetėr”: “Tre sulmuesit tanė janė duke bėrė njė punė tė shkėlqyer, pėr tė tjerėt nuk mund tė flas. Por, nėse kėrkojmė Amaurinė, atėherė do tė thotė se duam qė tė jemi mė konkurrues, sepse mos harroni, por vitin e ardhshėm do tė luajmė me shumė mundėsi nė Champions, njė kompeticion mė shumė pėr ne. Sidoqoftė, nuk dua tė ndalem te kjo temė, sepse unė flas pėr lojtarėt qė kam nė dispozicion, ndėrsa pėr ata qė do tė kem nė tė ardhmen, dua tė flas kur tė vijė ajo ditė”. Ranieri mė pas e zhvendos diskutimin e tij te ish?skuadra qė drejtori pėrpara kalimit te Juventusi: Parma. Nė ndeshjen e parė gjithēka u mbyll nė barazim 2?2, me bardhezinjtė qė treguan dy fytyra, sepse pas njė pjese tė parė jo tė mirė, nė tė dytėn iu anullua goli i fitores Vinēenco Iakuintės. Por, veē kėsaj, trajneri i “Zonjės” ka folur edhe pėr dėmtimet: Iakuinta, Zaneti dhe Sisoko nuk do tė jenė nė dispozicion. “Mė vjen keq qė Iakuinta mungon, sepse u dėmtua gjatė stėrvitjes. Nuk ėshtė diēka e rėndė, por sidoqodtė nuk e lejon tė zbresė nė fushė, apo tė jetė nė stol ndaj Parmės. Nedved? Do tė jetė, ndoshta edhe nga minuta e parė”. Mė pas, tekniku i Juves ndalet te problemet dhe vėshtirėsitė qė mund tė fshehė kjo ndeshje, ashtu si ndodh vazhdimisht kundėr tė “voglave”: “Parma ėshtė njė skuadėr e vogėl anormale dhe nuk meriton aspak klasifikimin qė ka. Edhe kur ka luajtur mirė ka grumbulluar shumė pak pikė. Ka futbollistė si Budan, Lukareli, edhe pse ky i fundit nuk do tė luajė, pėr shkak tė kartonave”. Ranieri nuk e di qė Kuperi nuk e ka grumbulluar sulmuesin verdheblu. “E kam thėnė dhe dua ta pėrsėris: do tė ishte njė mėkat sikur tė dilnim jashtė piste nė kthesėn e fundit. Duhet tė kemi shumė kujdes”. Nė fund, ēėshtja Trezege. Francezi nuk po shėnon, por... “ka qenė vetėm i pafat, sepse rendimenti i tij nuk ka ndryshuar aspak. Ai ka ndihmuar skuadrėn, gjithėsesi”, pėrfundoi Ranieri.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 16.04.08 17:31

  “Toti, meritoje kartonin e kuq”
  16 Prill Manēini ka polemizuar nė lidhje me episodin e tė dielės, nė “Friuli”, duke ironizuar me pas me kapitenin verdhekuq: “Nėse nė vend tė tij do tė kishte qenė Kasano, do merrte pesė javė pezullim”  Ēėshtja “Toti” vazhdon qė tė mbushet me “seri” tė reja, nė tė cilat i hidhet benzinė zjarrit dhe ku tensioni po shtohet, nė kėtė fund sezoni. Mjafton tė dėgjosh Roberto Manēinin, trajnerin e Interit, pėr tė kuptuar se polemika nuk ėshtė shuar ende: “Nuk e kuptova se pse gjyqtari i nxorri karton tė verdhė... Mjaftonte qė tė nxirrte nga xhepi tė kuqin dhe t’ia tregonte nė fytyrė”. Tekniku zikaltėr nuk asnjė dyshim: kapiteni i Romės meritonte tė dilte nga fusha e lojės, pas tre fjalive tė pėrsėritura (“Ik pirdhu!”), nė drejtim tė Ricolit, nė sfidėn me Udinezen, nė “Friuli”. “Tė dielėn nuk arrita tė shoh, sepse isha i pėrqėndruar te ndeshja e mbrėmjes, por kur pashė imazhet nė shtėpi, u nervozova shumė, sepse kur dėgjoj tė thuhet se gjyqtari kishte tė drejtė qė veproi ashtu, pėr tė mos shtuar dozėn e tensionit. Mund tė kuptoj fyerjen e parė, por kur ajo ėshtė pėrsėritur dy herė dhe pėrpara fytyrės sė gjyqtarit, kjo ėshtė e patolerueshme. Edhe Vieiranė e falėn njeherė kėshtu? Ishte tjetėr precedent, por nė kėtė rast ėshtė njė veprim i ekzagjeruar”. Manēo e di qė do tė ketė polemika dhe do t’i pėrgjigjet dikush pėr kėto deklarata, por ėshtė i qetė: “E di se do tė mė sulmojnė, por unė thjesht shpreh mendimin tim. Pėr shembull, nėse do tė kishte qenė Kasano nė vend tė Franēeskos, ndoshta do tė merrte pesė javė pezullim. Ky ėshtė realiteti. Ndoshta, dikush ka privilegje dhe mund tė bėjė ēfarė tė dojė, pėr tė tjerėt nuk ėshtė kėshtu. Dhe, habitemi qė nė Europė nuk jemi tė parapėlqyer pastaj! Toti e kaloi kufirin, kėtė duhet tė pranojnė tė gjithė”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 16.04.08 17:32

  Spaleti: Tė mos merremi me polemika tė kota!
  16 Prill Te Roma nervozizmi ėshtė shtuar. Ndoshta ka qenė eliminimi nga Champions League, ndoshta vėshtirėsitė nė kampionat, ndoshta fundi i sezonit, por situata nuk ėshtė aspak e mirė, edhe pse Luēiano Spaleti, trajneri verdhekuq, mendon se janė thjesht momente, ashtu si grindja mes Donit dhe Panuēit. “Nė stėrvitjen e djeshme jemi munduar tė kuptojmė se ēfarė po ndodh dhe motivet e nervozizmit, nė fushėn e blertė”, tha Spaleti. “Nė fillim kemi biseduar pėr fitoren e rėndėsishme nė Udine, nė tė cilėn u pa vendosmėria e duhur, qė na mungon ndonjėherė. Jemi sqaruar dhe futbollistėt kanė pranuar gabimet”, tha tekniku i kryeqytetasve, duke vazhduar me ēėshtjen Toti: “Nervozizmi ėshtė gjithmonė negativ, ashtu si janė edhe ato episode. Nuk duhet ngatėrruar me vendosmėrinė, dėshirėn dhe grintėn pėr tė luftuar dhe fituar ndeshjet. Sigurisht, unė do tė preferoja qė nė vend qė t’i hedhėsh fajin shokut, tė mundohesh ta mbrosh atė. Kemi folur gjatė pėr kėtė temė. Ricoli? Sipas kėndvėshtrimin tim, Ricoli e ka drejtuar shumė mirė ndeshjen dhe do tė mė vinte keq nėse do tė qėndronte jashtė pėr atė qė ndodhi”. Spaleti i ėshtė kthyer mė pas episodit qė tė dielėn e shkuar ka parė protagonist Totin: “Ricoli jo vetėm qė e kuptoi gjendjen e lojtarit, por u ndje nė faj pėr atė qė kishte bėrė (ngatėrroi kapitenin e Romės nė zonėn e rreptėsisė) dhe veproi me qetėsi dhe duke menduar. Sigurisht, Toti gaboi dhe kėtė nuk mund ta mohoj”. Nė fund, Spaleti flet pėr Kupėn e Italisė dhe ndeshjen e sotme ndaj Katanias: “Jemi nė gjendje optimale pėr t’u pėrballur me kėtė ndeshje qė do tė jetqė e vėshtirė, sepse Katania nuk ka njė klasifikim tė mirė, por po luan njė futboll tė bukur. Objektivi ynė ėshtė tė shkojmė nė finale”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 16.04.08 17:32

  Van Basten: Milan, s’tė mjafton vetėm Dinjo!
  16 Prill Milani ėshtė duke ndjekur Ronaldinjon hap pas hapi dhe “operacioni” qė do tė transferonte brazilianin te kuqezinjtė ėshtė shumė pranė arritjes, edhe pse ka ende dyshues nė kėtė marrėveshje. Por, pyetja qė sot shtrohet ėshtė njė deduksion i kėsaj tratative tė mundshme: Milani ėshtė duke ndjekur Dinjon, por a ėshtė me tė vėrtetė fantazisti i Barcelonės njeriu i duhur pėr tė ringritur skuadrėn e Anēelotit? A mund tė mjaftojė vetėm braziliani? Sigurisht, sepse sezoni i sivjetshėm i “Djallit” nuk mund tė konsiderohet si njė faliment total, sepse nė dhomėn e trofeve janė vendosur njė SuperKupė Europe dhe Botėrori i Klubeve. Ekipi ka humbur shkėlqim, Kaka nuk ėshtė mė vendimtar, Anēeloti nuk ka mė pozicionin e dikurshėm dhe nė kėtė moment Milani gjendet nė ndjekje tė vendit tė katėrt, qė do t’i jepte pjesmarrjen nė Champions League. Nė rast tė pjesmarrjes nė UEFA, sezonin e ardhshėm, pėr ēfarė do tė shėrbente Ronaldinjo? Nė njė intervistė tė dhėnė pėr “Corriere dello Sport”, Marko van Basten, shpjegon se ēfarė i duhet me tė vėrtetė ekipit tė Anēelotit: “A ėshtė i nevojshėm Dinjo? Ky Milan ka fituar shumė, por ėshtė nė fund tė njė cikli. Duhet tė rinohet me talente tė reja, qė duhet tė kenė maksimumi 23 apo 24 vjeē. Sipas meje, Ronaldinjo, edhe pse ėshtė njė kampion i madh, nuk mjafton. Duhen elementė tė cilėt mund tė japin maksimumin”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 16.04.08 17:33

  “As pėr 120 milionė s’e merrni Ronaldon!”
  16 Prill Karlos Keiroz ia bėn tė qartė Realit qėndrimin e Manēesterit  “Mund tė ofroni tė gjitha paratė e botės, por nuk ka shifėr qė e blen Kristianon, pasi ai ėshtė padiskutim mė i miri nė botė”  Trajneri i dytė i Manēester Junaitedit, Karlos Keiroz, paralajmėroi ish?klubin e tij, Real Madridin, se as 120 milionė euro nuk do tė ishin tė mjaftueshme pėr tė blerė Kristiano Ronaldon. Madridi ka qenė njė admirues i vjetėr i mesfushorit portugez, teksa mediat mė tė mira spanjolle e kanė lidhur atė rregullisht me njė blerje tė bujshme dhe me shumė para. Por Keiroz, qė drejtoi pėr njė vit nga stoli klubin e madh e spanjoll para se tė kthehej nė pozicionin e tij tė mėparshėm nė “Old Trafford”, insistoi se as njė blerje pėr rekord botėror nuk do ta bindte Manēester Junaitedin ta shiste yllin e tij kryesor. “Ne nuk do ta shisnim Kristianon as pėr 120 milionė euro”, tha Keiroz pėr gazetėn spanjolle “Marca”. “Ju mund tė ofroni tė gjitha paratė e botės, por nuk ka njė shifėr qė mund ta blejė Kristianon, pasi ai ėshtė pa diskutim mė i miri nė botė”.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 16.04.08 17:33

  Di Stefano, mė i miri nė historinė madrilene!
  16 Prill Golashėnuesi mitik argjentino?spanjoll, Alfredo di Stefano, ėshtė futbollisti mė i mirė qė ka veshur ndonjėherė fanellėn e Real Madridit, sipas rezultateve tė njė ankete, publikuar tė hėnėn. Presidenti i nderit i klubit lė pas ish?kapitenin e kombėtares franceze, Zinedin Zidanin. Di Stefano, pesė herė fitues i Kupės sė Kampionėve dhe pesė herė golashėnuesi mė i mirė i kampionatit spanjoll (1954, 1956?59) grumbulloi 28 466 vota, nga njė total prej 1 006 965 votash. Zinedin Zidan, autori i golit qė i dha Realit titullin e fundit kampion tė Europės nė histori nė 2002 (2?1 ndaj Leverkusenit) grumbulloi njė total prej 28 344 votash. Kapiteni i tanishėm i Realit, sulmuesi Raul Gonzales Blanko, kompleton podin me njė total prej 28 090 votash. Mbrojtėsi brazilian Roberto Karlos, i larguar tek Fenerbahēe nė qershorin e 2007?s pas 11 vitesh tė kaluar tek Reali “trashėgon” vendin e katėrt me 27 104 vota. Njė tjetėr futbollist aktiv i Realit, portieri Iker Kasijas, renditet ndėrmjet dhjetė mė tė mirave nė vendin e gjashtė, me 26 528 vota. Anketa pėr “mitet dhe legjendat” e Realit, e hapur pėr ēdo tifoz, u realizuar nė faqen e internetit tė klubit madrilen (www.realmadrid.com). Ajo nisi nė datėn 6 mars, me rastin e 106?vjetorit tė krijimit tė Realit.
  avatar
  DarkAngel
  antar ideal
  antar ideal

  Male
  Number of posts : 1926
  Age : 29
  Location : Pia Ime
  Job/hobbies : Sa kerkoni edhe ju...
  Humor : Tallje b***e me paramendim
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-06

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by DarkAngel on 16.04.08 17:34


  “Dua njė italian te Bajerni”
  16 Prill Sulmuesi italian pranon se do t’i pėlqente tė kishte njė bashkėkombas tė tij si shok skuadre  Toni ndihet mirė nė Mynih: “Nė stadium mund tė dėgjosh madje edhe hitin e Xhana Naninit, “Bello e impossibile”, kur unė shėnoj gola”  Ka shumė mundėsi qė drejtuesėt e Bajernit tė Mynihut t’i hedhin mė shpesh sytė nga talentet italianė. Kėtė dėshiron edhe sulmuesi Luka Toni, sepse italiani uron tė ketė sa mė shumė bashkėkombas si shokė skuadre te Bajerni. “Do tė doja tė kisha njė shok skuadre italian. Skuadra ėshtė sinjalizuar pėr dėshirėn time dhe do tė shohim”, tha Toni nė njė intervistė pėr “Tuttosport”. Toni, i cili kryeson renditjen e golashėnuesėve mė tė mirė nė Bundesligė me 18 gola, ndihet shumė mirė nė Mynih. “Unė jetoj pėr tė shėnuar gola. Golat janė buka ime e pėrditshme, jeta ime. Po pėrjetoj njė sezon fantastik, tė magjishėm. Nuk mund tė prisja mė shumė se kaq”, ka thėnė mė tej sulmuesi i pėrfaqėsueses italiane. Nė kryeqytetin e landit bavarez, Toni ėshtė pėrshtatur shumė mirė. “Nė stadium mund tė dėgjosh madje edhe hitin e Xhana Nanint, “Bello e impossibile”, kur unė shėnoj gola. Jetoj nė qendėr, qyteti ėshtė fantastik i sigurt e i pastėr. Njerėzit janė miqėsorė dhe njėkohėsisht tregojnė shumė respket sa herė qė mė kėrkojnė autograf. Sezonin e ardhshėm ne do tė luajmė sėrish nė Champions League. Kėshtu qė nuk gjej asnjė arsye pėr tu larguar prej kėtej”, tha mė tej Toni. I vetmi problem i tij nė Mynih ėshtė gjuha. “Bashkė me shokėt e mi tė skuadrės, Frenk Riberi dhe Hoze Sozėn, bėjmė kurse pėr gjuhėn gjermane. Tė vjen pėr tė qeshur, sepse sa herė qė mėsuesi na shpjegon ndonjė gjė, e pėrsėrisim nė mėnyra tė ndryshme: unė me theksin italian, Riberi me theksin francez dhe Soza me theksin argjentinas. Qeshim shumė dhe si rezultat nė fund mėsojmė pak”, tha mė tej sulmuesi i Bajernit.

  Sponsored content

  Re: Lajme nga bota e futbollit

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 16.01.19 13:05