FORUMI I GJIMNAZISTEVE

To be a star, you must shine your own light, follow your own path and don't worry about the darkness for that is where stars shine the brightest.

Who is online?

In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest :: 1 Bot

None


[ View the whole list ]


Most users ever online was 117 on 22.02.11 19:06

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

vlersojeni kte forum nga 1 ne 10.
16% 16% [ 74 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 19 ]
4% 4% [ 18 ]
5% 5% [ 25 ]
5% 5% [ 23 ]
6% 6% [ 28 ]
7% 7% [ 31 ]
8% 8% [ 37 ]
42% 42% [ 197 ]

Total Votes : 471

Keywords

June 2018

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar


  fjale te urta...

  Share
  avatar
  Elboy814
  super-administrator
  super-administrator

  Male
  Number of posts : 1069
  Age : 28
  Location : everywhere
  Job/hobbies : administrator
  Humor : joke
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-18

  fjale te urta...

  Post by Elboy814 on 07.04.08 14:54

  Agait i pjell edhe kau, jo vetėm lopa

  Ai qė bėhet i urtė si delja, e hanė ujqėt

  Ai qė ēdo ditė ka njė dėshirė tjetėr, asnjėherė nuk arrin ta plotėsojė dėshirėn e tij

  Ai qė di tė vjedhė, di edhe tė fshijė gjurmėt

  Ai qė din me kuvenė, e hijeshon nejen nė atė ven

  Ai qė don me u ba zengin, niset mė sė pari me vjedhė

  Ai qė ėshtė i pasur, jep nga teprica, ai qė nuk ėshtė i pasur jep nga zemra

  Ai qė ėshtė nė fuqi bėhet se din ēdo gjė

  Ai qė han hudėr nuk e ndien erėn e vet, por ia ndijnė tė tjerėt

  Ai qė i mbėshtetet pemės sė madhe, gjen hijė gjithmonė

  Ai qė ka frikė edhe kur ka tė drejtė, nuk fiton

  Ai qė ka, don edhe ma

  Ai qė me indiferencė i shikon vuajtjet e tė tjerėve ėshtė sadist

  Ai qė kėrcėnohet, rralėherė hakmirret

  Ai qė ngutet, ēdoherė vonohet

  Ai qė premton shumė, bėn pak

  Ai qė s'bindet, nuk din tė komandojė

  Ai qė nuk e don babanė dhe nėnėn, ai nuk e don askend

  Ai qė s'durohet si njeri, s'durohet as si shok, as si kolegė, as si bashkėpunėtor e as si fqi

  Ai qė nuk dėgjon miskojėn, se dėgjon as tupanin

  Ai qė s'punon si burrė, rrin e qan si grua

  Ai qė shpejt dashurohet, shpejt dėshprohet

  Ai qė shumė flet, gjė nė dritė nuk ēet

  Ai qė ta ban rrafsh, ka qef me t'dalė kodėr

  Ai qė ta don tė mirėn, tė flet, ai qė s'ta don, vetėm tė shikon

  Ai qė thotė "unė jam unė", ai hup gjithkun

  Ai qė vjedh njė vezė, vjedh edhe njė buall

  Ajo qė s'arrihet, duket mė e ėmbėl

  Ajo qė s'tė pėlqen ty tė ta bėjnė, mos ua bėj tė tjerėve

  Amerika tė jep njė thele dhe tė merr njė pelė

  Ata qė kėrkojnė gjithnjė tė kenė tė drejtė, gati asnjėherė nuk kanė tė drejtė

  Ara me viēa s'lavrohet

  Ariu nuk rron duke lėpirė shputat

  Armiku i vjetėr kurrė stė bėhet mik i mirė

  Armiku, kur mori pendėn nė dorė, si deshi shkroi

  Armikut mos ia trego tė vėrtetėn

  Armiqtė e shumicės sė njerėzve janė ata qė nuk u japin gjė atyre

  As hasmin mos e pafsh pa punė

  As me miq e as me anmiq, gojėn mos e fėlliq

  As ujė mos pi nė krua tė pushtetit

  Ashtu qoftė e sherr mos qoftė

  Asnjė shtėpi nuk tė kėnaq si e jotja

  Atė derė qė s'e ēel ēelėsi, e ēel paraja

  Atė punė qė s'e bėn dot vetė, mos kėrko t'i gjesh tė metė

  Atė qė nuk e don thuaji: "Tė pafsha pa punė"

  Atje ku fle uji, ėshtė mė i thellė

  Atje ku thonė se ka dredhėza mė shumė, merre shportėn e vogėl

  Babai qė len djalin e mirė pas, nuk vdes

  Babanė e mirė nderojė, babanė e keq duroje

  Bajrami i vogėl s'falet para t'madhit

  Barrėn e kalit mos ia ngarko gomarit

  Bashkii bėn fuqinė, ndasia ligėshtinė

  Bėj gosti, qė tė provosh mikun

  Bėj shyqyr tė paktės, qė tė vijė e shumta

  Bėje si ta bėsh, pa e bėrė mos e lėsh

  Bėji nder qenit, qė ai tė kafshojė kėmbėn

  Bėni si them unė, mos bėni si bėj unė

  Bėrtiti tė bijės, qė tė dėgjojė nusja

  Bejlerėt rrallė lindshin, e shpesh vdekshin

  Besnik bėhu, e besė mos zin

  Beu nuk i la bujkut as vend pėr nė varr

  Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė; bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė

  Bie njė fjalė e nxjerr njė mijė tė tjera

  Bylbyli njihet nė kėngė, njeriu nė punė

  Bima e keqe rritet kudo

  Bisha mė e rreptė ėshtė kur t'i sulmohen klyshtė

  Bisha tėrbohet keq kur e sheh se i vjen fundi

  Bleta din si bėhet mjalta

  Borxhi i harruar, vjen nė ditė tė shtėrnguar

  Bota ėshtė helm e mjaltė e pėrzier

  Brengat janė armiqtė e jetės

  Budallėn mos e vet se t'kallxon vet

  Buka nė bark, forca nė shtat

  Buka s'ka turp

  Buka tė mban fytyrėn, yndyra tė shkėlqen fytyrėn

  Bukė e kripė e zemėr

  Bukė e qepė dhe shėndet

  Buka prej qielli s'vjen

  Bukuria dhe pasuria s'janė pėrgjithminė

  Bukuria dhe menēuria nuk shkojnė bashkė

  Bukuria e gruas duket nė mėngjes

  Bukuria njė ditė, veprat njė jetė

  Bukuria tė habitė, bukuria tė koritė

  Burgu ėshtė varr pėr sė gjalli

  Burgu e ka derėn e madhe pėr tė hy, por tė vogėl pėr tė dalė

  Burgu pėr burra ėshtė

  Burrat besojnė se bota ėshtė e krijuar vetėm pėr ta

  Burrė i mirė nė sofėr tė huaj mos u bėn

  Burri lidhet pėr fjalet, kau pėr brinjtė

  Burri me dy gra, kėmishėn pa la

  Burri nė shtėpi, si kėrcu i zi

  Burri njė herė ka lindur, njė herė edhe do tė vdesė

  Burri pėr gruan ėshtė si ēatia pėr shtėpinė

  Burri s'matet me pėllėmbė por me zemėr

  Burri tė mbytė ose ta falė, i ligu as tė mytė as ta falė

  Butėsia mund tė fitojė gjithēka, pėrveē pasurisė

  Buza mė gaz shėndeti pa masė

  Babai qė len djalin e mirė pas, nuk vdes

  Babanė e mirė nderojė, babanė e keq duroje

  Bajrami i vogėl s'falet para t'madhit

  Barrėn e kalit mos ia ngarko gomarit

  Bashkii bėn fuqinė, ndasia ligėshtinė

  Bėj gosti, qė tė provosh mikun

  Bėj shyqyr tė paktės, qė tė vijė e shumta

  Bėje si ta bėsh, pa e bėrė mos e lėsh

  Bėji nder qenit, qė ai tė kafshojė kėmbėn

  Bėni si them unė, mos bėni si bėj unė

  Bėrtiti tė bijės, qė tė dėgjojė nusja

  Bejlerėt rrallė lindshin, e shpesh vdekshin

  Besnik bėhu, e besė mos zin

  Beu nuk i la bujkut as vend pėr nė varr

  Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė; bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė

  Bie njė fjalė e nxjerr njė mijė tė tjera

  Bylbyli njihet nė kėngė, njeriu nė punė

  Bima e keqe rritet kudo

  Bisha mė e rreptė ėshtė kur t'i sulmohen klyshtė

  Bisha tėrbohet keq kur e sheh se i vjen fundi

  Bleta din si bėhet mjalta

  Borxhi i harruar, vjen nė ditė tė shtėrnguar

  Bota ėshtė helm e mjaltė e pėrzier

  Brengat janė armiqtė e jetės

  Budallėn mos e vet se t'kallxon vet

  Buka nė bark, forca nė shtat

  Buka s'ka turp

  Buka tė mban fytyrėn, yndyra tė shkėlqen fytyrėn

  Bukė e kripė e zemėr

  Bukė e qepė dhe shėndet

  Buka prej qielli s'vjen

  Bukuria dhe pasuria s'janė pėrgjithminė

  Bukuria dhe menēuria nuk shkojnė bashkė

  Bukuria e gruas duket nė mėngjes

  Bukuria njė ditė, veprat njė jetė

  Bukuria tė habitė, bukuria tė koritė

  Burgu ėshtė varr pėr sė gjalli

  Burgu e ka derėn e madhe pėr tė hy, por tė vogėl pėr tė dalė

  Burgu pėr burra ėshtė

  Burrat besojnė se bota ėshtė e krijuar vetėm pėr ta

  Burrė i mirė nė sofėr tė huaj mos u bėn

  Burri lidhet pėr fjalet, kau pėr brinjtė

  Burri me dy gra, kėmishėn pa la

  Burri nė shtėpi, si kėrcu i zi

  Burri njė herė ka lindur, njė herė edhe do tė vdesė

  Burri pėr gruan ėshtė si ēatia pėr shtėpinė

  Burri s'matet me pėllėmbė por me zemėr

  Burri tė mbytė ose ta falė, i ligu as tė mytė as ta falė

  Butėsia mund tė fitojė gjithēka, pėrveē pasurisė

  Buza mė gaz shėndeti pa masė
  avatar
  moon_girl
  antar ideal
  antar ideal

  Female
  Number of posts : 1935
  Age : 25
  Location : 1-b
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-03-25

  Re: fjale te urta...

  Post by moon_girl on 07.06.08 15:58

  nuk na ke lene rradhe per te shkruajtur ndonje fjale te urte
  avatar
  piccola_stella
  super antar
  super antar

  Female
  Number of posts : 533
  Age : 26
  Location : itali
  Job/hobbies : te pikturoj
  Humor : jo shum
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-04-16

  Re: fjale te urta...

  Post by piccola_stella on 24.01.09 16:23

  ...ne dashuri dhe ne lufte lejohet gjithcka...

  Sponsored content

  Re: fjale te urta...

  Post by Sponsored content


   Current date/time is 25.06.18 20:28